inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-40% na obrazy Oferta ważna do 26.02.2024

Reprodukcje obrazów Giovanni Paolo Panini

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Giovanni Paolo Pannini to XVIII-wieczny malarz włoski. Początkowo zajmował się malarstwem dekoracyjnym, a później koncentrował się na przedstawieniach publicznych ceremonii i przyjęć. Jego obrazy na płótnie charakteryzują się perfekcyjnym odtworzeniem budowli i jasną kolorystyką. W bimago znajdziesz reprodukcje obrazów Panniniego, które mogą stać się efektownym uzupełnieniem aranżacji pomieszczeń, szczególnie wnętrz w stylu klasycznym i glamour! Aby podkreślić walory artystyczne obrazu, warto zastosować kinkiet jako dodatkowe źródło światła.

Reprodukcje na płótnie Giovanni Paolo Panini

Giovanni Paolo Pannini to włoski malarz i architekt żyjący w XVIII wieku. Swój warsztat rozwijał w Rzymie w mieście przepełnionym sztuką. Uczył się rysunku u Benedetta Lutiego, dzięki temu był jednym z najlepszych dekoratorów pałaców. Sam artysta dołączył do Congregazione dei Virtuosi al Pantheon, a także wykładał na Akademii Świętego Łukasza i Académie de France. Jego twórczość wywarła wpływ na takich twórców jak Hubert Robert, Bernardo Bellotto, Antonio Joli. Giovanni Paolo Panini specjalizował się w malarstwie dekoracyjnym. Jego obrazy są również wspaniałymi portretami ówczesnego Rzymu. Jego najbardziej znane dzieła przedstawiają publiczne przyjęcie, ceremonie czy orszaki. Cechą charakterystyczną dla obrazów Paniniego są monumentalne, perfekcyjnie odtworzone ówczesne budowle oraz jasna i mocno rozświetlona kolorystyka.

Czytaj więcej Zwiń opis

Reprodukcje obrazów Giovanni Paolo Panini na ścianę

Reprodukcje obrazów Giovanniego Panniniego będą stanowiły idealne uzupełnienie do wnętrza urządzonego w stylu glamour lub tego bardziej klasycznego. Imponujące przedstawienie rzymskiej architektury dobrze będzie współgrało z ciemnymi antycznymi meblami najlepiej wykonanymi z prawdziwego drewna. Tak wytworne reprodukcję dodadzą przestrzeni elegancji, dlatego sprawdzą się zarówno w mieszkaniu, jak i lokalu komercyjnym takim jak: restauracja czy hotel. Obraz Paniniego warto wyeksponować wieszając na łóżkiem w sypialni czy na kanapą w salonie. Dobrym pomysłem będzie także zastosowanie dodatkowego źródła światła w postaci kinkietu, który doświetli dzieło podkreślając wszystkie jego walory artystyczne. XVIII- wieczne płótna najlepiej zawiesić na gładkiej ścianie pomalowanej w jednym kolorze np. białym, szarym lub ciemnym granatem czy zielenią. Jeśli w pokoju znajduje się tapeta lepiej nie wieszać na niej dzieła, gdyż może zbytnio zagłuszyć i przytłoczyć obraz. Reprodukcje prac Paniniego to także świetny pomysł na wyjątkowy prezent, szczególnie dla miłośnika malarstwa.