inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-40% na obrazy Oferta ważna do 26.02.2024

Reprodukcje Giulio Romano

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Giulio Romano czyli Giulio Lippi był włoskim malarzem tworzącym w XVI wieku. W swoich wielkich dziełach łączył liryzm malarstwa swojego mistrza – Rafaela, z siłą i temperamentem widocznymi w dziełach Michała Anioła. Wśród obrazów Giulio Romano dominują portrety, obrazy religijne i alegoryczne. Artysta malował także freski. Jeśli chcesz „zaprosić” sztukę włoskiego malarza do swoich wnętrz, odwiedź kolekcję reprodukcji obrazów Giulio Romano od bimago! Niebanalne motywy doskonale sprawdzą się w eleganckim salonie, sypialni lub gabinecie.

Reprodukcje obrazów Giulio Romano

Malarz i architekt Giulio Romano, znany także jako Giulio Lippi, żył i tworzył we Włoszech w XVI wieku. Niewątpliwie duży wpływ na jego twórczość miał Rafael. Giulio Romano był bowiem uczniem tego najmłodszego spośród trójki słynnych artystów - obok Rafaela był Leonardo da Vinci oraz Michał Anioł. Na Giulio Romano równie duży wpływ miała twórczość tego ostatniego. Warto zauważyć, że młody Włoch miał okazję ściśle współpracować ze swoimi mistrzami, na przykład wspólnie z Rafaelem tworzył efektowne zdobienia apartamentów papieża Leona X. Podjął się także dokończenia pojedynczych dzieł swojego mistrza. Ale Giulio Romano może się także pochwalić swoimi samodzielnymi sukcesami. Został bowiem mianowany głównym architektem Mantui, czuwając nad projektami tego miasta.

Czytaj więcej Zwiń opis

Kopie obrazów Giulio Romano na ścianę salonu

Jeśli zaś chodzi o obrazy Giulio Romano to te stanowiły reprezentację manieryzmu. Stąd można na nich dopatrzeć się nieco zniekształconych proporcji ludzkiego ciała - były nieco wydłużone. Włoch w swoich obrazach stosował także alegorię, nieobca mu była wszelkiego rodzaju symbolika, czy też specyficzna perspektywa. W twórczości malarza można także dostrzec charakterystyczny dla tego nurtu tłok, czyli bardzo duże nagromadzenie postaci.
Reprodukcje obrazów włoskiego mistrza to dobry pomysł na nietuzinkowy prezent. Obdarowaną osobę z pewnością zachwyci jakość i wykonanie. W ofercie bimago można bowiem znaleźć wydruki na płótnie, ręcznie malowane obrazy, a także tzw. ofertę Premium Print wyróżniającą się trójwymiarową powierzchnią.
Reprodukcje dzieł Włocha to świetny sposób na udekorowanie salonu, gabinetu czy przedpokoju. Powieszone na gładkiej ścianie i odpowiednio oświetlone z pewnością skłonią do licznych refleksji oraz dyskusji.