inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-40% na obrazy Oferta ważna do 03.12.2023

Gustave Courbet - obrazy i reprodukcje

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Typ

Kolor

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie Zamek Chillon
od
58,08 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Śpiące
od
58,08 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Pogrzeb w Ornans
od
102,96 zł
171,60 zł
Obraz na płótnie Leśny pejzaż
od
91,20 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie Grota w Loue
od
58,08 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Morze
od
91,20 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie Hector Berlioz
od
58,08 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Źródło
od
58,08 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Kąpiące się
od
58,08 zł
96,84 zł
Gustave Courbet to francuski malarz kierujący ruchem realizmu w malarstwie XIX wieku. Znany jako innowator oraz artysta głoszący śmiałe stanowiska społeczne oraz polityczne poprzez swoje prace. Jednak wśród jego dzieł nie brakuje również łagodnych pejzaży morskich, aktów czy martwej natury. Courbet odrzucił konwencję akademicką i romantyzm poprzedniej generacji na rzecz sztuki przelewania otaczającego go świata na płótno. Reprodukcje Gustave Courbet od bimago to kolekcja obrazów na płótnie, które mogą stać się częścią wystroju Twojego wnętrza!

Obrazy Gustave Courbet

Gustave Courbet był jednym z najwybitniejszych przedstawicieli realizmu. Jego dzieła cechował naturalizm i niezwykłe odwzorowanie szczegółów. Z początku inspirował go romantyzm, przez co pierwsze obrazy Courbeta emanują nostalgią, lekkością i przejawiają pewną duchowość. Takie malowidła to wybór doskonały dla ludzi, którzy poszukują czegoś małego, co ozdobi ich pokój. Doskonale odnajdą się w małym pokoju, oprawione w dębową ramę i zawieszone, np. nad komodą. Dobrym pomysłem będzie również postawienie wazonu z kwiatem przy obrazie, aby podkreślić sentymentalny charakter dzieła. Jednakże na późniejszym etapie życia, francuski malarz obrał inny kierunek w swojej sztuce. Zaczął przedstawiać codzienne czynności ludzi prostych, np. pracę kamieniarzy lub pracę na polu. Naturalizm i realizm tych dzieł jest fascynujący i zainteresuje każdego miłośnika fotorealizmu. Dzieła Courbeta prezentują się zjawiskowo w salonie w centralnym punkcie pokoju dziennego. Najlepszy efekt osiągniemy wieszając jeden duży obraz realistyczny oprawiony w złotą ramę. Dzięki dominacji brązu i ciemnych odcieni zieleni, nie straci on na jakości, gdy zestawimy go ze skórzaną sofą lub boazerią. Najbardziej znane obrazy Gustave Courbeta oraz innych malarzy będą wspaniałym dodatkiem, który uświetni elegancką aranżację wnętrza.


 

Reprodukcje dzieł Gustave Courbet

Dzieła Courbeta to gratka dla miłośników obrazów realistycznych. Dbałość o szczegóły cieszy oko, nawet najbardziej wymagających. Sprawia, że reprodukcje francuskiego malarza są doskonałym pomysłem na aranżację salonu lub gabinetu. W jego dziełach dominuje ciemny, jak i jasny brąz oraz odcienie zieleni. Dzięki stonowanym barwom dopasują się bez problemu do pomieszczeń stawiających na drewno lub skórzane dodatki. Obrazy Gustava Courbet wyglądają perfekcyjnie umieszczone w złotych lub dębowych ramach. Naturalizm malunków podkreśla dojrzałość i autentyczność mieszkania, jak i domowników. To bez wątpienia odpowiedni wybór dla ludzi odrzucających symbolizm, ale ceniących sobie konkretną sztukę o konkretnej tematyce.

Gustave Courbet

Gustave Courbet był wybitnym francuskim malarzem, uznawanym za jednego z najbardziej znanych przedstawicieli realizmu. Urodził się w 1819 roku w Ornans. Pochodził z zamożnej rodziny mieszczańskiej. Courbet pobierał nauki między innymi w Paryżu. Zapisał się na kurs malarstwa u Charlesa Steubena. Zgłębiał filozofię francuską i niemiecką i angażował się w walkę rewolucyjną. Przebywał także w Niemczech i Holandii. Artysta sprzeciwiał się instytucjom artystycznym i zastygłym kanonom twórczości. Gustave Courbet oddawał się głównie malarstwu rodzajowemu, tworzył także portrety, pejzaże i martwa naturę. W wielu swoich pracach poruszał także wątki społeczne i przedstawiał odważne stanowiska polityczne. Gustav Courbet obrazy wyróżniają się bardzo dużą dbałością o detale oraz odrzuceniem umowności i symboliki.

Courbet Pochodzenie świata i inne dzieła Courbeta

Do najbardziej znanych dzieł Courbeta należy obraz Pochodzenie świata, namalowany techniką olejną na płótnie. Ukazuje on w sposób realistyczny okolicę genitalną i brzuch nagiej kobiety, która znajduje się w pozycji leżącej, z rozłożonymi nogami. Dzieło Courbet pochodzenie świata, uznane za kontrowersyjne, przez długi czas nie funkcjonowało w obiegu publicznym. Dopiero w 1995 roku trafiło ono do zbiorów francuskiego Musée d’Orsay. Innym znanym dziełem malarza, oprócz obrazu Courbet pochodzenie świata, jest Kamieniarze obraz, namalowany w 1849 roku. Ukazuje on dwie postacie męskie podczas pracy. Wśród popularnych prac francuskiego artysty można wymienić także takie dzieła, jak: Pogrzeb w Ornans czy Spotkanie. Miłośnicy i miłośniczki malarstwa realistycznego, którzy chcą obcować ze sztuką Courbeta na co dzień, mogą ozdobić swoje pomieszczenia reprodukcjami Courbeta. Gustav Courbet obrazy doskonale sprawdzą się w aranżacji salonu czy gabinetu.