inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

Hans Holbein Młodszy - obrazy i reprodukcje

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Hans Holbein Młodszy był niemieckim malarzem i rysownikiem epoki renesansu. Tworzył liczne portrety, obrazy ołtarzowe, malowidła ścienne oraz witraże. Źródłem inspiracji były dla artysty prace Hansa Baldunga Griena i Matthiasa Grünewalda oraz sztuka włoska z czasów dojrzałego renesansu. W bimago nie mogło zabraknąć reprodukcji obrazów Hansa Holbeina Młodszego. Obrazy nadadzą oryginalny charakter salonowi czy biuru! Reprodukcje na płótnie będą doskonale komponować się z „ciężkimi” meblami wykonanymi z drewna w ciemnej kolorystyce.

Obrazy Hansa Holbeina Młodszego

Hans Holbein Młodszy był artystą wywodzącym się z Niemiec. Urodził się pod koniec XV wieku, a złote lata jego twórczości przypadały na wiek XVI. Do dzisiaj uważany jest za mistrza symboliki. Jego najsłynniejsze dzieła owiane były nutką tajemnicy i do dzisiaj są przedmiotem akademickich rozpraw na temat ukrytych na nich znaczeń, w tym aktualnej oceny sytuacji politycznej na świecie. Dzieła Niemca do dziś przetrwały w ludzkiej świadomości jako “obrazy-zagadki” czy “obrazy-labirynty”. Analizując symbolikę dzieł Hansa Holbeina Młodszego naprawdę można było zabłądzić. Doskonałym przykładem są chociażby słynni “Ambasadorowie” Ten podwójny portret powieszony na ścianie w naszym salonie z pewnością stanie się przedmiotem wielu towarzyskich dyskusji prowadzonych w gronie rodziny lub znajomych.

czytaj więcej zwiń opis

Reprodukcje i kopie dzieł Hans Holbein Młodszy

Hans Holbein, malując swoje obrazy skupiał się przede wszystkim na portretach. Poza obrazami na płótnie słynął z tworzenia imponujących malowideł ściennych czy też obrazów ołtarzowych. Ponadto projektował witraże czy też rysunki do drzeworytów. W ofercie bimago można znaleźć szeroki wybór słynnych obrazów słynnych malarzy. Hans Holbein Młodszy w swoich obrazach skupiał się na przedstawieniu głębi psychologicznej portretowanych postaci. Stąd też jego zamiłowanie do nie pomijania szczegółów, które z pewnością zauważy wprawne oko. Obrazy niemieckiego artysty będą bardzo dobrze prezentować się w otoczeniu “ciężkich” drewnianych mebli, szczególnie o ciemnym zabarwieniu. Renesansowy charakter malowideł podkreślą także grube, wyraziste ramy, na przykład drewniane lub złote. Ten typ obrazów będzie także dobrze wyglądać w połączeniu z wzorzystymi tapetami niczym z królewskiego dworu.