inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 99 zł program lojalnościowy

-30% na obrazy Oferta ważna do 24.01.2022

Toulouse Lautrec obrazy i reprodukcje

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie May Milton
od
64,44 zł
92,08 zł
Obraz na płótnie Desire Dihau
od
64,36 zł
92,00 zł
Obraz na płótnie Autoportret
od
64,36 zł
92,00 zł
Obraz na płótnie Pijaczka
od
64,92 zł
92,76 zł
Obraz na płótnie W łóżku
od
64,92 zł
92,76 zł
Obraz na płótnie Divan
od
64,92 zł
92,76 zł
Obraz na płótnie Paul Leclercq
od
85,88 zł
122,68 zł
Obraz na płótnie W barze
od
64,52 zł
92,20 zł
Henri de Toulouse-Lautrec to francuski malarz postimpresjonistyczny. Ten kontrowersyjny artysta ukazywał w swoich dziełach życie paryskiej bohemy XIX wieku. Koncentrował się na niedoskonałościach ludzkiego ciała: przedstawiał postacie w sposób karykaturalny, zacierając rysy twarzy i przerysowując mimikę lub gestykulację. Jeśli chcesz, aby ta niebanalna sztuka „zagościła” w Twoim domu, nie możesz przegapić reprodukcji obrazów Henri de Toules Lautrec. Sceny z paryskich kabaretów i teatrów nadadzą oryginalny charakter wnętrzu!

Henri Toulouse Lautrec obrazy

Henri Toulouse-Lautrec to jednej z najwybitniejszych malarzy francuskiej bohemy. Był kontrowersyjną postacią, która przez swój nieduży wzrost i charakterystyczny wygląd u jednych budziła litość, a u innych obrzydzenie. Skupienie się na niedoskonałościach ludzkiego ciała to znak rozpoznawczy artysty. Postaci z jego obrazów i rysunków są często pokrzywione, lekko powykręcane, przedstawione jakby w krzywym zwierciadle. Toulouse-Lautrec uwielbiał obserwować ludzi, dzięki temu do perfekcji opanował sztukę wyłapywania ludzkich emocji wyrażanych w ich ekspresji. Nieodłącznym artybutem tego wyjątkowego artysty był zeszyt, w którym za pomocą zaledwie kilku kresek utrwalał zdarzenia dnia codziennego. Z tego powodu był żartobliwie nazywany dokumentalistą ulicy, gdyż bardzo często rysował kobiety lekkich obyczajów snujące się po ulicach Paryża. Obrazy Toulouse-Lautrecka są pełne dynamizmu, energii i ruchu. Artysta czerpał inspirację z miejsc, w których codziennie przebywał.

czytaj więcej zwiń opis

Reprodukcje obrazów Toulouse Lautrec

Marzy Ci się obraz przedstawiający nocne życie francuskiej bohemy? Reprodukcje dzieł Toulouse-Lautrecka, a przede wszystkim jego słynne plakaty to najlepsza inwestycja. Te wspaniałe, kolorowe postaci będą idealnym dodatkiem do wnętrza zaaranżowanego w stylu retro. Miłośnicy stylu paryskiego z pewnością docenią propozycje przygotowane przez bimago. Rozbudowana kolorystyka reprodukcji najlepiej zaprezentuje się na gładkiej ścianie pomalowanej w jednym kolorze. Ciekawym uzupełnieniem wystroju mogą być secesyjne dodatki, a nawet meble. Stylowe reprodukcje z powodzeniem mogą zawisnąć w salonie, sypialni czy w gabinecie. Impresjonistyczne dzieł malarza na trwałe wpisały się w wizerunek Paryża - ulubionego miasta zakochanych. Profesjonalnie wykonane reprodukcje obrazów na płótnie przywrócą wspomnienia nocnych spacerów po tym przepięknym miejscu, a także zainspiruje do odkrywania nowych miejsc tego historycznego miasta.