inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-35% na obrazy Darmowa dostawa

Toulouse Lautrec obrazy i reprodukcje

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie May Milton
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Paul Leclercq
od
98,80 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie W barze
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Autoportret
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Desire Dihau
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Pijaczka
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie W łóżku
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Divan
od
62,92 zł
96,84 zł
Henri de Toulouse-Lautrec to francuski malarz postimpresjonistyczny. Ten kontrowersyjny artysta ukazywał w swoich dziełach życie paryskiej bohemy XIX wieku. Koncentrował się na niedoskonałościach ludzkiego ciała: przedstawiał postacie w sposób karykaturalny, zacierając rysy twarzy i przerysowując mimikę lub gestykulację. Jeśli chcesz, aby ta niebanalna sztuka „zagościła” w Twoim domu, nie możesz przegapić reprodukcji obrazów Henri de Toules Lautrec. Sceny z paryskich kabaretów i teatrów nadadzą oryginalny charakter wnętrzu!

Henri Toulouse Lautrec obrazy

Henri Toulouse-Lautrec to jednej z najwybitniejszych malarzy francuskiej bohemy. Był kontrowersyjną postacią, która przez swój nieduży wzrost i charakterystyczny wygląd u jednych budziła litość, a u innych obrzydzenie. Skupienie się na niedoskonałościach ludzkiego ciała to znak rozpoznawczy artysty. Postaci z jego obrazów i rysunków są często pokrzywione, lekko powykręcane, przedstawione jakby w krzywym zwierciadle. Toulouse-Lautrec uwielbiał obserwować ludzi, dzięki temu do perfekcji opanował sztukę wyłapywania ludzkich emocji wyrażanych w ich ekspresji. Nieodłącznym artybutem tego wyjątkowego artysty był zeszyt, w którym za pomocą zaledwie kilku kresek utrwalał zdarzenia dnia codziennego. Z tego powodu był żartobliwie nazywany dokumentalistą ulicy, gdyż bardzo często rysował kobiety lekkich obyczajów snujące się po ulicach Paryża. Obrazy Toulouse-Lautrecka są pełne dynamizmu, energii i ruchu. Artysta czerpał inspirację z miejsc, w których codziennie przebywał.


 

Reprodukcje obrazów Toulouse Lautrec

Marzy Ci się obraz przedstawiający nocne życie francuskiej bohemy? Reprodukcje dzieł Toulouse-Lautrec, a przede wszystkim jego słynne plakaty to najlepsza inwestycja. Te wspaniałe, kolorowe postaci będą idealnym dodatkiem do wnętrza zaaranżowanego w stylu retro. Miłośnicy stylu paryskiego z pewnością docenią propozycje przygotowane przez bimago. Rozbudowana kolorystyka reprodukcji najlepiej zaprezentuje się na gładkiej ścianie pomalowanej w jednym kolorze. Ciekawym uzupełnieniem wystroju mogą być secesyjne dodatki, a nawet meble. Stylowe reprodukcje z powodzeniem mogą zawisnąć w salonie, sypialni czy w gabinecie. Impresjonistyczne dzieł malarza na trwałe wpisały się w wizerunek Paryża - ulubionego miasta zakochanych. Profesjonalnie wykonane reprodukcje obrazów na płótnie przywrócą wspomnienia nocnych spacerów po tym przepięknym miejscu, a także zainspiruje do odkrywania nowych miejsc tego historycznego miasta.

Henri de Toulouse-Lautrec

Henri de Toulouse-Lautrec był francuskim malarzem, grafikiem, rysownikiem, ilustratorem. Zaliczany jest do najbardziej znanych przedstawicieli paryskiej cyganerii. Urodził się w 1864 roku w Albi we Francji, w arystokratycznej rodzinie, co znacznie ułatwiło jego karierę. Studiował w Paryżu, u uznanych, akademickich mistrzów, ale szybko wykształcił własny styl. Henri de Toulouse-Lautrec uwieczniał głównie sceny z życia na Montamarte: inspirował się cyrkiem i teatrzykami muzycznymi. Znakiem rozpoznawczym jego prac jest między innymi skupianie się na niedoskonałościach ludzkiego ciała: postacie z jego dzieł są często pokrzywione, a odbiorca odnosi wrażenie, że zostały one przedstawione w krzywym zwierciadle. W okresie studiów Henri de Toulouse-Lautrec tworzył portrety innych malarzy, o czym świadczą dzieła, takie jak “Portret Vincent van Gogha” albo “Portret Emile’a Bernarda”. Artysta uważany był za skandalistę. Jedną z Henri de Toulouse-Lautrec ciekawostek jest fakt, że malarz prowadził intensywne życie nocne, włócząc się od baru do baru. Uwielbiał tancerki i alkohol. Żył zaledwie 36 lat.

Henri de Toulouse-Lautrec plakaty

Henri de Toulouse-Lautrec zasłynął głównie dzięki plakatom, które wykonywał między innymi na zamówienie kawiarni muzycznych i różnych paryskich firm. Chętnie tworzył afisze do przedstawień. W połowie lat 90-tych Henri de Toulouse-Lautrec związał się z humorystycznym pismem "Le Rire", dla którego przygotowywał ilustracje. Wiele spośród Henri de Toulouse-Lautrec plakatów uwiecznia Jane Avril – francuską tancerkę kankana. Na plakatach Henri de Toulouse-Lautrec można zauważyć charakterystyczne tło, jakim jest sala tańca w paryskim Moulin Rouge.
Wśród Henri de Toulouse-Lautrec plakatów na uwagę zasługują takie prace, jak "Moulin Rouge: La Goulue" i "Ambassadeurs: Aristide Bruant". Dzieła artysty wywarły ogromny wpływ na rozwój plakatu w XIX wieku. Plakaty Henri de Toulouse-Lautrec stały się częścią kultury masowej, a związane z nimi motywy pojawiają się na wielu pamiątkach sprzedawanych na paryskich straganach. Toulouse Lautrec plakaty oraz inne prace artysty można podziwiać w Muzeum Toulouse-Lautreca w Albi.