inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 99 zł program lojalnościowy

-30% na obrazy Oferta ważna do 24.01.2022

Henri Fantin-Latour Obrazy

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obrazy Henri Fantin-Latour

Henri Fantin-Latour, a właściwie Ignace Henri Jean Théodore Fantin-Latour, był francuskim malarzem i litografem, tworzącym w II połowie XIX wieku. W młodości uczył się rysunku u swojego ojca, a następnie kontynuował edukację w paryskich szkołach artystycznych. Jego dorobek malarski to przede wszystkim obrazy z motywem kwiatowym, martwe natury, a także portrety i sceny rodzajowe, często przedstawiające jego przyjaciół. Fantin-Latour jest również autorem serii litografii, inspirowanych muzyką kompozytorów klasycznych, w tym dzieł nawiązujących do „Pierścienia Nibelunga” Ryszarda Wagnera.
Henri Fantin-Latour, choć przyjaźnił się z impresjonistami, przez całą swoją karierę pozostał wierny malarstwu konserwatywnemu. Jego najbardziej znane dzieła zdobią dziś muzea na całym świecie, jednak największym uznaniem cieszą się w Wielkiej Brytanii, Francji i Stanach Zjednoczonych. Miłośnicy twórczości Fantin-Latoura nie muszą jednak daleko podróżować, by cieszyć oczy jego obrazami. W ofercie bimago znajdują się bowiem doskonałe reprodukcje dzieł malarza, dostępne jako wydruk na płótnie lub wydruk premium, do złudzenia przypominający prawdziwy, ręcznie malowany obraz.

Czytaj więcej Zwiń opis

Reprodukcje Henri Fantin-Latour na ścianę salonu

Reprodukcje obrazów, których autorem jest Henri Fantin-Latour, to dekoracja idealna do wszystkich pomieszczeń, urządzonych w stylu klasycznym. Realistyczne portrety i martwe natury, utrzymane w głębokiej kolorystyce, doskonale sprawdzą się na najbardziej reprezentacyjnej ścianie w salonie, zawieszone nad tapicerowaną sofą lub stylizowanym kominkiem. Dzieła z kwiatami w roli głównej znakomicie wpiszą się natomiast w klimat kobiecych buduarów lub romantycznych sypialni, gdzie będą harmonijnie współgrały z tapetą w kwiaty, lekkimi firanami i dodatkami w stylu glamour.