inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-40% na obrazy Oferta ważna do 10.12.2023

Reprodukcje Henri Fantin-Latour

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Henri Fantin Latour to francuski malarz i grafik tworzący w II połowie XIX wieku. Wśród prac artysty dominuje martwa natura oraz sceny rodzajowe. Jeśli interesuje Cię malarstwo o tej tematyce, nie przegap reprodukcje Henri Fantin-Latour od bimago! Te obrazy na płótnie doskonale sprawdzą się jako uzupełnienie klasycznych aranżacji. Obrazy Henri-Latoura przedstawiające kwiaty znakomicie wpiszą się w klimat romantycznych sypialni, zaś portrety i martwa natura na płótnie mogą stać się stylową dekoracją najbardziej reprezentacyjnych wnętrz.

Obrazy Henri Fantin-Latour

Henri Fantin-Latour, a właściwie Ignace Henri Jean Théodore Fantin-Latour, był francuskim malarzem i litografem, tworzącym w II połowie XIX wieku. W młodości uczył się rysunku u swojego ojca, a następnie kontynuował edukację w paryskich szkołach artystycznych. Jego dorobek malarski to przede wszystkim obrazy z motywem kwiatowym, martwe natury, a także portrety i sceny rodzajowe, często przedstawiające jego przyjaciół. Fantin-Latour jest również autorem serii litografii, inspirowanych muzyką kompozytorów klasycznych, w tym dzieł nawiązujących do „Pierścienia Nibelunga” Ryszarda Wagnera.
Henri Fantin-Latour, choć przyjaźnił się z impresjonistami, przez całą swoją karierę pozostał wierny malarstwu konserwatywnemu. Jego najbardziej znane dzieła zdobią dziś muzea na całym świecie, jednak największym uznaniem cieszą się w Wielkiej Brytanii, Francji i Stanach Zjednoczonych. Miłośnicy twórczości Fantin-Latoura nie muszą jednak daleko podróżować, by cieszyć oczy jego obrazami. W ofercie bimago znajdują się bowiem doskonałe reprodukcje dzieł malarza, dostępne jako wydruk na płótnie lub wydruk premium, do złudzenia przypominający prawdziwy, ręcznie malowany obraz.

Czytaj więcej Zwiń opis

Reprodukcje Henri Fantin-Latour na ścianę salonu

Reprodukcje obrazów, których autorem jest Henri Fantin-Latour, to dekoracja idealna do wszystkich pomieszczeń, urządzonych w stylu klasycznym. Realistyczne portrety i martwe natury, utrzymane w głębokiej kolorystyce, doskonale sprawdzą się na najbardziej reprezentacyjnej ścianie w salonie, zawieszone nad tapicerowaną sofą lub stylizowanym kominkiem. Dzieła z kwiatami w roli głównej znakomicie wpiszą się natomiast w klimat kobiecych buduarów lub romantycznych sypialni, gdzie będą harmonijnie współgrały z tapetą w kwiaty, lekkimi firanami i dodatkami w stylu glamour.