inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-35% na obrazy Oferta ważna do 20.05.2024

Henri Rousseau obrazy i reprodukcje

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Kolor

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie La Basse-Cour
od
98,80 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie Anticipation
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Autoportret
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Quay at Ivry
od
98,80 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie Vue de Malakoff
od
98,80 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie Walka jaguara
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Autoportret
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie La Carmagnole
od
111,52 zł
171,60 zł
Obraz na płótnie Die Löwenjagd
od
62,92 zł
96,84 zł
  1. 1
  2. 2
Henri Rousseau to francuski malarz, reprezentant nurtu prymitywizmu w sztuce. Wedle krążących legend na temat jego życia, inspiracje artystyczne czerpał z dżungli. Dlatego też jego najważniejsze dzieła dostępne w kolekcji reprodukcje Henri Rousseau od bimago jako obrazy na płótnie są wypełnione roślinnymi motywami i dziką przyrodą. Swoją karierę malarską rozpoczął późno, w wieku 41 lat. Niech więc jego sztuka i dorobek artystyczny będą dla nas symbolem nieskończonych możliwości i dowodem, że w każdym wieku można osiągnąć sukces!

Obrazy Rousseau

Henri Julien Felix Rousseau to francuski malarz żyjący na przełomie XIX i XX wieku we Francji. Zyskał przydomek Celnik, ponieważ zanim poświęcił się sztuce w wieku 41 lat, pracował właśnie na stanowisku celnika w paryskim urzędzie akcyzowym.
Rousseau był prymitywistą, co oznacza, że swoje obrazy malował w sposób przerysowany, z zaburzeniem proporcji, perspektywy. Jego dzieła są co prawda bardzo dopracowane, ale mogą budzić skojarzenia z pracami dziecka. Obrazy Rousseau były kiedyś i są również dziś uznawane za pełne świeżości, niezwykle oryginalne, wręcz awangardowe. Kopie obrazów znanych malarzy spodobają się z pewnością wszystkim miłośnikom sztuki, którzy lubią wyróżniać się z tłumu, a swoim wnętrzom nadać niepowtarzalnego, rzucającego się w oczy charakteru.


 

Reprodukcje obrazów Henri Rousseau

Henri Rousseau malował portrety, sceny z codziennego życia, pejzaże. Najbardziej znane są jednak inspirowane zdjęciami z gazet i wizytami w ZOO sceny z dżungli. Znajdziemy na nich intensywną zieleń bujnej roślinności oraz dzikie zwierzęta, jak lwy, tygrysy czy małpy. Cechą charakterystyczną obrazów Rousseau było użycie charakterystycznych, wyraźnych konturów i wypełnianie ich głębokimi kolorami. Sceny przedstawione na obrazach były bardzo szczegółowe, a także symboliczne. Reprodukcje wielu obrazów Henriego Rousseau można znaleźć w ofercie sklepu internetowego bimago. Będą doskonałym wyborem dla osób lubiących tego rodzaju oryginalną stylistykę. Pasują do salonu, sypialni, a nawet pokoju dziecięcego. Będą się dobrze prezentować w towarzystwie zielonych roślin i dodatków z naturalnych materiałów, jak drewno, bawełna czy len. Ponieważ reprodukcje są same w sobie bardzo charakterystyczne, nie trzeba umieszczać w pomieszczeniu zbyt wielu dekoracji.

Henri Rousseau

Henri Rousseau urodził się w 1844 roku w Laval, we Francji. Pochodził z ubogiej rodziny. Nie miał wykształcenia. Początkowo pracował jako urzędnik. Karierę malarską rozpoczął dopiero w wieku 41 lat, wystawiając 2 obrazy w paryskim Salon des Champs-Elysées. Choć dzieła nie zyskały uznania publiczności, malarz nie zraził się i w kolejnych latach prezentował swoje prace na wystawie Salonu Niezależnych. Rousseau zyskał przydomek "Celnik", nadany mu przez pisarza Alfreda Jarry’ego. Artysta nigdy nie opuścił Francji. Henri Rousseau uważany jest za reprezentanta prymitywizmu w sztuce. Oznacza to, że malował swoje obrazy w sposób przerysowany, z zaburzeniem proporcji i perspektywy. Henri Rousseau obrazy odznaczaja się prostą kreską, bogactwem wzorów i żywymi, kontrastowymi barwami. Malarz znany jest przede wszystkim ze scen z dżungli, inspirowanych wizytami w zoo i zdjęciami z gazet. Henri Rousseau tworzył także portrety i pejzaże. Jego prace były inspiracją między innymi dla takich malarzy jak Picasso i Matisse.

Henri Rousseau dzieła

Do najbardziej znanych Henri Rousseau dzieł należy z pewnością obraz Sen, namalowany w 1910 roku. Był to ostatni obraz artysty. Praca ta. przedstawiająca nagą kobietę na wyścielanej kanapie, umieszczonej w sercu dżungli, odzwierciedla wszystkie cechy malarstwa artysty. Wśród popularnych Henri Rousseau obrazów wymienia się także Autoportret, Spacer po lesie czy też Dziecko z marionetką. Osoby, które chcą wnieśc do swoich pomieszczeń namiastkę sztuki tego artysty, moga sięgnąć po reprodukcje obrazów Rousseau. Niecodzienne kompozycje z powodzeniem uzupełnią aranżację salonu, sypialni lub pokoju dziecięcego.