tysiące produktów
wysoka jakość
łatwy montaż
program lojalnościowy
-35% na wybrane produkty Promocja ważna do 09.08.2021 Zobacz

-35% na obrazy na płótnie Promocja ważna do 09.08.2021

Henri Rousseau obrazy

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie Banlieu
od
55,04 zł
84,72 zł
Obraz na płótnie Autoportret
od
54,64 zł
84,12 zł
Obraz na płótnie La Carmagnole
od
93,20 zł
143,40 zł
Obraz na płótnie Quay at Ivry
od
72,84 zł
112,12 zł
Obraz na płótnie Eve
od
54,72 zł
84,24 zł
Obraz na płótnie Autoportret
od
54,64 zł
84,12 zł
Obraz na płótnie Anticipation
od
54,48 zł
83,84 zł
Obraz na płótnie Walka jaguara
od
55,12 zł
84,80 zł
Obraz na płótnie Paint.
od
54,96 zł
84,60 zł
  1. 1
  2. 2
  3. 3

Obrazy Rousseau

Henri Julien Felix Rousseau to francuski malarz żyjący na przełomie XIX i XX wieku we Francji. Zyskał przydomek Celnik, ponieważ zanim poświęcił się sztuce w wieku 41 lat, pracował właśnie na stanowisku celnika w paryskim urzędzie akcyzowym.
Rousseau był prymitywistą, co oznacza, że swoje obrazy malował w sposób przerysowany, z zaburzeniem proporcji, perspektywy. Jego dzieła są co prawda bardzo dopracowane, ale mogą budzić skojarzenia z pracami dziecka. Obrazy Rousseau były kiedyś i są również dziś uznawane za pełne świeżości, niezwykle oryginalne, wręcz awangardowe. Kopie obrazów znanych malarzy spodobają się z pewnością wszystkim miłośnikom sztuki, którzy lubią wyróżniać się z tłumu, a swoim wnętrzom nadać niepowtarzalnego, rzucającego się w oczy charakteru.

czytaj więcej zwiń opis

Reprodukcje obrazów Henri Rousseau

Henri Rousseau malował portrety, sceny z codziennego życia, pejzaże. Najbardziej znane są jednak inspirowane zdjęciami z gazet i wizytami w ZOO sceny z dżungli. Znajdziemy na nich intensywną zieleń bujnej roślinności oraz dzikie zwierzęta, jak lwy, tygrysy czy małpy. Cechą charakterystyczną obrazów Rousseau było użycie charakterystycznych, wyraźnych konturów i wypełnianie ich głębokimi kolorami. Sceny przedstawione na obrazach były bardzo szczegółowe, a także symboliczne. Reprodukcje wielu obrazów Henriego Rousseau można znaleźć w ofercie sklepu internetowego bimago. Będą doskonałym wyborem dla osób lubiących tego rodzaju oryginalną stylistykę. Pasują do salonu, sypialni, a nawet pokoju dziecięcego. Będą się dobrze prezentować w towarzystwie zielonych roślin i dodatków z naturalnych materiałów, jak drewno, bawełna czy len. Ponieważ reprodukcje są same w sobie bardzo charakterystyczne, nie trzeba umieszczać w pomieszczeniu zbyt wielu dekoracji.