inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-35% na obrazy Darmowa dostawa

Hokusai Katsushika obrazy, Wielka Fala w Kanagawie i reprodukcje

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Kolor

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Fascynuje Cię kultura i sztuka japońska? Chcesz stworzyć w swoich czterech ścianach namiastkę kraju Kwitnącej Wiśni? Nie przegap reprodukcji Hokusai Katsushika – jednego z najwybitniejszych japońskich malarzy, znanego z barwnych drzeworytów w stylu ukiyo-e. Obrazy te wyróżniają się wyrazistymi kształtami i mocnymi przejściami między kolorami. Dzięki obrazom na płótnie od bimago można upiększyć wnętrza niebanalnym motywem. Odkryj potencjał reprodukcji Hokusai Katsushika i stwórz aranżację swojego pomieszczenia z nutką Orientu!

Reprodukcje obrazów Hokusai Katsushika

Obrazy Hokusai Katsushika to prawdziwa gratka dla miłośników kultury i sztuki japońskiej. Ten słynny artysta, pejzażysta, karykaturzysta i rysownik urodzony w drugiej połowy XVIII wieku jest obecnie uznawany za jednego z mistrzów sztuki japońskiej zwanej ukiyo-e. Dlatego z jego dzieł bije pewna radość życia i hedonizm. Sławne obrazy będą doskonałym dopełnieniem jasnych i przestronnych wnętrz. Wyraziste kształty, mocne przejścia między kolorami będą bardzo dobrze prezentować się na gładkich ścianach, w nowoczesnych wnętrzach. Szczególnie przyjazna będzie dla nich szarość, biel oraz wszelkiego rodzaju pastele. Dzieła sztuki Hokusai Katsushika wprowadzą domowników w stan odprężenia i relaksu. Dlatego warto umieścić je w salonie lub w sypialni. Reprodukcje to także dobry sposób na dopełnienie wystroju wnętrza restauracji serwującej jedzenie z Kraju Kwitnącej Wiśni. Z obrazami orientalnymi i żywą roślinnością reprodukcja ta pozwoli stworzyć niesamowitą aranżację we wnętrzu.


 

Słynne obrazy Hokusai Katsushika

Obrazy Hokusai Katsushika to bardzo wdzięczny pomysł na prezent, nawet dla osób nie interesujących się sztuką. Ciekawa kolorystyka i nieoczywisty sposób przedstawienia krajobrazów zachwycą nie tylko ozdobią ściany, ale i wywołają uśmiech na twarzy obdarowanego. W ofercie sklepu bimago można znaleźć jedno z najsłynniejszych dzieł japońskiego artysty - “Wielką falę w Kanagawie”. Jeden z najbardziej znanych na świecie drzeworytów jest częścią całego cyklu “Trzydzieści sześć widoków góry Fuji”. Poza drzeworytem przedstawiającym wznoszącą się falę, znajduje się w nim 46 wybitnych grafik. Reprodukcja “Wielkiej fali w Kanagawie” jest dostępna zarówno w formie wielkoformatowej fototapety, jak i obrazów na płótnie w różnych wersjach kolorystycznych.

Hokusai Katsushika

Hokusai Katsushika był jednym z najwybitniejszych malarzy japońskich i twórcą barwnych drzeworytów w stylu ukiyo-e. Urodził się w 1760 roku w dzisiejszym Tokio. W wieku 15 lat rozpoczął praktykę w pracowni drzeworytniczej, a 3 lata później wstąpił do pracowni Shunshō Katsukawy, portrecisty aktorów teatru kabuki. Zmieniając szkoły, zmieniał także swoje imię. Dziś znany jest głównie pod imieniem Hokusai. Artysta malował między innymi pejzaże, portrety kobiece, sceny historyczne i obyczajowe, a także karykatury. Hokusai obrazy charakteryzowały się wyrazistym rysunkiem, bogatą kompozycją i zaskakującymi ujęciami. Co ciekawe, oprócz obrazów i rysunków, Hokusai stworzył ilustracje do ponad 500 książek, z których część sam napisał. Twórczość japońskiego malarza inspirowała takich artystów jak Vincent van Gogh, Paul Gauguin czy też Gustav Klimt.

Wielka fala w Kanagawie i inne dzieła Hokusai

Najbardziej znanym dziełem artysty jest drzeworyt Wielka fala w Kanagawie, opublikowany w 1830 roku u wydawcy Eijudō z Edo. Praca ta stanowi część cyklu 36 widoków na górę Fuji. Drzeworyt Wielka fala w Kanagawie uchodzi za dzieło kultowe i jest symbolem sztuki japońskiej i egzotyki Dalekiego Wschodu. Wśród znanych prac Hokusai Katsushika można wymienić także cykle Podróż do wodospadów Japonii, Duże kwiaty i Osiem widoków wysp Ryukyu. Hokusai obrazy to prawdziwa gratka dla miłośników i miłośniczek kultury japońskiej. Reprodukcje dzieł artysty, takie jak Wielka fala w Kanagawie obraz czy "Filiżanka herbaty i klucze", pozwolą stworzyć aranżację wnętrza z nutką Orientu. Mogą być uzupełnieniem wystroju salonu lub restauracji specjalizującej się w kuchni japońskiej.