inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-40% na obrazy Oferta ważna do 31.01.2023

Reprodukcje Hubert van Eyck

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Hubert van Eyck był przedstawicielem piętnastowiecznego realizmu niderlandzkiego. Tworzył głównie obrazy na płótnie uwieczniające sceny biblijne lub postacie świętych. Dzieła malarza obfitowały w różnego rodzaju alegorie i wyróżniały się mistycyzmem! Wszystkim osobom zainteresowanym twórczością tego artysty proponujemy reprodukcje obrazów Huberta van Eycka od bimago, dzięki którym można całkowicie odmienić aranżację przestrzeni prywatnych lub publicznych. Obrazy znakomicie wpiszą się w klimat eleganckich pomieszczeń w stylu klasycznym!

Obrazy Hubert van Eyck

Hubert van Eyck był wczesnym malarzem niderlandzkim oraz starszym bratem Jana van Eycka, a także Lamberta i Margarety. Przez stulecia, pomimo tego, że nie zachowało się zbyt wiele jego prac, cieszył się opinią wybitnego twórcy wczesnego malarstwa niderlandzkiego. Jedno z dzieł „Magister Hubertus, Pictor”, powstałe około 1409 roku, jest do dorobku van Eycka. Artysta jest przedstawicielem piętnastowiecznego realizmu niderlandzkiego. Poruszana przez niego tematyka oscyluje wokół tematów religijnych. Hubert wraz ze swoim młodszym bratem Janem van Eyck pracował w jednej pracowni, dlatego technika malarska obu braci była taka sama, używali takich samych farb, dzięki którym uzyskiwali wyraziste i intensywne barwy. Co wyróżnia ich styl to zastosowanie perspektywy powietrznej. Najsłynniejsze współtworzone dzieła przez Huberta van Eycka oraz Jana van Eycka to Ołtarz Gandawski i Trzy Marie u grobu, którego autorstwo przypisane jest Janowi van Eyck, drugi obraz prawdopodobnie rozpoczęty został przez Huberta, a skończony przez brata.

Czytaj więcej Zwiń opis

Reprodukcje obrazów religijnych Huberta van Eyck

Reprodukcje obrazów Huberta van Eycka to jeden z prawdziwych skarbów w historii sztuki. Obrazy van Eycka są pełne mistycyzmu oraz alegorii. Tak wysublimowane dzieła świetnie nadają się do eleganckiego, pełnego klasy i stylu klasycznego wnętrza, salonu lub biura, gdzie królują antyki. Prace warto wyeksponować w centralnym miejscu pomieszczenia np. nad stołem lub kanapą. Najlepiej zawiesić je w salonie lub gabinecie, dzięki czemu urozmaicą one przestrzeń, a także będą dobrym punktem do rozpoczęcia dyskusji na tematy filozoficzne oraz teologiczne. Piętnastowieczne malarstwo, które na co dzień możemy podziwiać tylko w muzeum już teraz może znaleźć się w Twoim domu. Stonowana kolorystyka obrazów oraz niewidoczne pociągnięcia pędzla będą dobrze korespondowały z gładkimi ścianami, pomalowanymi na jeden neutralny kolor np. biały czy szary.