inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-35% na obrazy Oferta ważna do 22.02.2024 Koniec promocji za: : :

IIja Riepin - obrazy i reprodukcje

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Ilja Riepin to rosyjski przedstawiciel realizmu tworzący na przełomie XIX i XX wieku. Reprodukcje Ilja Riepin przedstawiają codzienne życie zwykłych ludzi, a jego twórczość jest niezwykle ceniona za wyjątkowe wyczucie barwy i światła oraz znakomitą formę realistyczną. Burłacy na Wołdze, Procesja w guberni kurskiej czy Powrót zesłańca to jedne z najpopularniejszych obrazów Riepina. Wśród jego dzieł znajdziemy również liczne portrety arystokracji ówczesnej Rosji, które są teraz dostępne na wyciągnięcie ręki dzięki kolekcji reprodukcji od bimago.

Obrazy Ilji Riepin

Ilija Riepin jest rosyjskim malarzem tworzącym w XIX i w XX wieku. W swojej twórczości najchętniej sięgał do technik znanych z realizmu. Szczególnie chętnie przedstawiał “zwykłych” ludzi, gdyż sam uważał się za jednego z nich. Obrazował ich codzienne życie, troski i zmartwienia. Nie koloryzował świata, a otaczającą go rzeczywistość przedstawiał z właściwą mu szczerością. Szczególnie bliski był mu lokalny folklor. Ze względu na pochodzenie Ilija Riepin upodobał sobie zarówno ten rosyjski oraz ukraiński. Tę tematykę zamienił w późniejszej twórczości na malarstwo portretowe i historyczne. Sięgał także po malarstwo rodzajowe, prezentując sceny z życia współczesnej Rosji. Jego kreskę i szczególne wyczucie światła oraz barwy docenili ówcześni monarchowie i tamtejsze elity z carem Mikołajem II Romanowem na czele.


 

Reprodukcje dzieł sztuki Ilji Riepina

W ofercie sklepu bimago znajduje się wiele słynnych reprodukcji dzieł spod pędzla Ilji Riepina. To prawdziwa gratka dla wielbicieli realizmu oraz… Rembrandta, do którego Rosjanin jest często porównywany. To również świetny pomysł na prezent dla osób, które interesują się sztuką i cenią sobie nietuzinkowe dodatki do domu. Wieszając taki obraz na ścianie, pamiętajmy o jego odpowiednim oświetleniu. Odpowiednie punkty świetlne nie tylko sprawią, że dzieło stanie się bardziej widoczne, Sprawią, że wszystkie pociągnięcia pędzla będą bardziej wyraziste, a my jeszcze lepiej docenimy kunszt rosyjskiego artysty. Warto także zadbać o odpowiednie dodatki, które oddadzą ducha epoki. Obrazy reprodukcje w dużych, ozdobnych ramach w wyrazistych kolorach. Drewniane, antyczne meble czy stylowa sztukateria. To wszystko sprawi, że wnętrze naszego domu zamieni się w komnatę z XIX wieku.

Riepin biografia malarza

Riepin, a dokładniej Ilja Jefimowicz Riepin, urodził się w Czugujewie. Ten pochodzący z Rosji przedstawiciel realizmu ma na swoim koncie wiele znanych dzieł. Przykład to Burłacy na Wołdze obraz, który dał mu sławę i wielki rozgłos. Artysta najpierw uczył się m.in. malarstwa portretowego, a później wyjechał na studia do Petersburga. Ilja Riepin był też na stypendium we Francji i Włoszech. Tam poznał impresjonizm, który wpłynął na sposób, w jaki wykorzystywał kolor oraz światło. Tworząc swoje obrazy, skupiał się na zwykłych ludziach, ponieważ to właśnie z nimi się identyfikował. Malarz ukazywał ukraiński i rosyjski folklor. Tworzył również m.in. portrety historyczne. Zmarł w wieku 86 w Kuokkala, które w 1948 roku przemianowano na Riepino – na jego cześć.

Burłacy na Wołdze obraz i inne reprodukcje Riepina

Jak już zostało wspomniane, Ilja Riepin stworzył mnóstwo dzieł, które obecnie uważa się za wybitne. Wiele osób uważa, że bez jego twórczości zrozumienie rosyjskiej sztuki byłoby znacznie trudniejsze, a nawet niemożliwe. Riepin stworzył takie obrazy jak Procesja w guberni kurskiej, Na ławce z trawy, Sadko w podwodnym królestwie czy też Kozacy zaporoscy. Chcesz mieć takie reprodukcje w swoim domu? Dla nas to żaden problem! W bimago zamówisz Na Wołdze obraz Riepina lub inne dzieło, które szczególnie przypadło Ci do gustu. Kupisz je jako wydruk premium lub na płótnie i to w kilku różnych rozmiarach. Kategoria Riepin malarz jest pełna wyjątkowych propozycji, odpowiednich nie tylko do klasycznie urządzonych wnętrz. Gwarantujemy, że obrazy z naszej kolekcji całkowicie odmienią każdą aranżację. Postaw na oryginalne ozdoby ścienne z asortymentu bimago. Możesz mieć pewność, że dzięki nim uzyskasz efekty, na jakich Ci zależy. Podkreślisz dodatkowo swoją miłość do sztuki.