inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-40% na obrazy Oferta ważna do 26.02.2024

Iwan Szyszkin obrazy, rosyjskie pejzaże i reprodukcje

Kategorie
Sortuj

Sortuj według

Iwan Szyszkin urodził się w styczniu 1832 roku w Rosji. Był malarzem krajobrazu ściśle związanym z ruchem pieredwiżników, rosyjskich artystów realistycznych, którzy odrzucali sztywne zastane podejście i starali się uczynić sztukę bardziej dostępną dla publiczności. Jego twórczość malarska koncentrowała się głównie na krajobrazach i dziełach natury odwzorowanych na płótnie ze zdumiewającą dokładnością. Reprodukcje Iwan Szyszkin od bimago to piękno przyrody na obrazach Szyszkina, które możecie przenieść do swoich wnętrz, dzięki kolekcji reprodukcji!

Szyszkin reprodukcje

Iwan Iwanowicz Szyszkin był rosyjskim artystą malarzem, urodził się w 1832 roku w rodzinie bogatych kupców. Posiadał wykształcenie artystyczne, część życia spędził w różnych krajach Europy, nie przestając jednak tęsknić za Rosją. Był jednym z członków organizacji Pieriedwiżnicy - Towarzystwa Objazdowych Wystaw Artystycznych. Ulubionym gatunkiem malarskim Szyszkina były pejzaże. Uwielbiał oddawać na płótnie piękno otaczającej go przyrody. Malował przede wszystkim lasy, w różnych porach roku i dnia, a także pola i inne sielskie widoki. Osiągnął niewątpliwe mistrzostwo w malowaniu drzew. Dzieła Szyszkina pełne szczegółów są niezwykle realistyczne. Patrząc na nie, ma się wrażenie, że podziwia się doskonałe fotografie. Świadczy to o niezwykłym kunszcie tego artysty. Uwiecznił także Puszczę Białowieską, która jeszcze przez wiele lat była dla niego wielką inspiracją. Wiele reprodukcji dzieł Iwana Szyszkina oraz obrazów znanych malarzy można znaleźć w sklepie internetowym bimago.

czytaj więcej zwiń opis

Obrazy Iwana Szyszkina

Obrazy Szyszkina ukazujące piękno otaczającego nas świata będą doskonałą dekoracją każdego domu. Docenią je nie tylko miłośnicy malarstwa, ale także zwolennicy oryginalnych dekoracji. Obraz lasu czy pola zawieszony na ścianie w salonie czy sypialni będzie wprowadzał do pomieszczenia spokojny nastrój. Efekt wzmocnią dodatki wykonane z naturalnych materiałów, jak drewno czy len, a także żywe rośliny. Na obrazach Szyszkina dużo jest kolorów zaczerpniętych z przyrody - brązu, zieleni, błękitu, żółci. Będą zatem dobrze wyglądać we wnętrzach utrzymanych w takiej właśnie kolorystyce i urządzonych w stylu kojarzącym się z naturą. Obrazy Iwana Szyszkina dzięki swojemu urokowi i uniwersalnej tematyce są doskonałym pomysłem na prezent dla miłośników malarstwa i wielbicieli ciekawych dodatków.