inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-35% na obrazy Oferta ważna do 27.05.2024

Reprodukcje Iwan Kramskoj

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Iwan Kramskoj to wybitny rosyjski artysta, tworzący w XIX wieku. Reprezentował on realizm. Kramskoj malował obrazy na płótnie o tematyce religijnej i historycznej oraz sceny rodzajowe. Wśród jego prac znaleźć można także niezwykłe portrety! Uwieczniając postacie, artysta starał się także sięgać w głąb ich psychiki. Jeśli chcesz upiększyć wnętrze i poczuć klimat dawnych epok, postaw na reprodukcje Iwana Kramskoja od bimago! Obrazy na płótnie znakomicie sprawdzą się w klasycznych aranżacjach. Będą dobrze komponować się z drewnem i zasłonami.

Obrazy Ivan Kramskoi

Iwan Kramskoj to żyjący i tworzący w XIX wieku wybitny rosyjski artysta. Poza malarstwem zajmował się także krytyką sztuki. Był również działaczem artystycznym. Ivan Kramskoi już od wczesnego dzieciństwa przejawiał zainteresowanie sztuką. Zajmował się między innymi retuszem fotografii w studiach fotograficznych. Tak trafił do atelier jednego z najwybitniejszych rosyjskich artystów. Iwan Aleksandrowski - bo o nim mowa - był nie tylko doskonałym fotografem, ale i malarzem. I to on umożliwił młodemu Rosjaninowi rozwijanie swojego talentu. Ivan Kramskoj dostał się na Akademię Sztuk Pięknych, gdzie rozwijał swój talent pod okiem Aleksieja Markova. Rosyjski malarz założył tzw. grupę pieriedwiżników, która wyróżniała się poglądami realistyczno-demokratycznymi w ówczesnym malarstwie.

Czytaj więcej Zwiń opis

Reprodukcje dzieł Ivan Kramskoi

Obrazy Ivana Kramskoja to przede wszystkim obrazy o tematyce religijnej, a także sceny rodzajowe. Tworzył także portrety zarówno wysoko urodzonych arystokratów, jak i prostych ludzi. Do najsłynniejszych dzieł artysty należą takie obrazy jak “Pszczelarz” czy “Stary człowiek z kulą”, “Nieznajoma” czy też “Mojżesz wydobywa wodę ze skały”. Za ten ostatni otrzymał złoty medal.
W ofercie sklepu bimago znajdziecie wysokiej jakości reprodukcje dzieł Ivana Kramskoja, które przeniosą Was do XIX-wiecznej Rosji. To bardzo dobry sposób na dodanie klasy wnętrzom domu czy mieszkania. Reprodukcje Ivana Kramskoja będą pasować do klasycznych wnętrz, w których króluje naturalne drewno, biel oraz szarości. Będą bardzo dobrze wyglądać w połączeniu z ciężkimi zasłonami, tapetami z subtelnym ornamentem oraz ze sztukaterią. Reprodukcje dzieł z oferty bimago wyróżnia wysoka jakość. Obrazy są dostępne w trzech wariantach: wydruku na płótnie, ręcznie malowanych reprodukcji, a także wydruku Premium Print.