inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-35% na obrazy Oferta ważna do 27.05.2024

Reprodukcje Jacques Louis David

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Kolor

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie Napoleon
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Patrocles
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Paris and Helen
od
98,80 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie Napoleon
od
62,92 zł
96,84 zł
Jacques-Luis David to wybitny francuski artysta tworzący w nurcie neoklasycyzmu. Jako nadworny malarz Napoleona stworzył wiele realistycznych portretów tego męża stanu, które można dzisiaj podziwiać w muzeach na całym świecie! Jacques-Luis David znany jest także jako autor licznych obrazów o tematyce historycznej i religijnej. Jeśli interesują Cię takie wątki, udekoruj swoją przestrzeń reprodukcjami Jacques-Luisa Davida z kolekcji bimago! W ten sposób dodasz klasy wnętrzu, dając jednocześnie wyraz swojej miłości do sztuki przez wielkie „S”.

Obraz Jacques-Louis David

Twórczość Jacques-Louisa Davida do dziś wzbudza podziw wśród miłośników malarstwa. Ten wybitny przedstawiciel neoklasycyzmu na trwałe wpisał się do kanonu wielkich malarzy. Jego kariera nabrała prawdziwego rozwoju, kiedy spotkał się z Napoleonem, dzięki temu został on jego nadwornym malarzem. Jacques-Louis David stworzył wiele portretów przedstawiających Napoleona, a większość z nich możemy podziwiać dziś w największych muzeach świata. Płótna artysty cechuje niezwykły realizm. Najsłynniejsze dzieła Jacquesa-Louisa Davida to Śmierć Marata, Koronacja Napoleona, Portret pani Récamier oraz Przysięga Horacjuszy. Najczęściej poruszana tematyka przez Jacquesa-Louisa Davida to obrazy historyczne, mitologiczne oraz portrety. W swoich dziełach malarz odwoływał się do greckich i rzymskich tradycji. Obrazy Jacquesa-Louisa Davida wyróżniają się prostotą formy oraz statyczną kompozycją opartą na pionowych i poziomych liniach. Na co warto zwrócić uwagę to wyjątkowo ostry światłocień i podporządkowanie kolorów pod rysunek.


 

Reprodukcje najsłynniejszych obrazów Jacques-Louis David

Znane reprodukcje obrazów Jacquesa-Louisa Davida już teraz mogą znaleźć się w twoim domu. Wszystko dzięki rozbudowanej ofercie bimago. Zastosowanie technologii druku 3D pozwala na odtworzenie nawet najmniejszych detali arcydzieła, dzięki czemu obrazy Jacquesa-Louisa Davida stanowią świetne uzupełnienie wystroju wnętrza. Ponadczasowa tematyka reprodukcji idealnie sprawdzi się zarówno w przestrzeni prywatnej, jak i komercyjnej. Taki obraz z powodzeniem może zawisnąć w kancelarii notarialnej, restauracji czy pokoju hotelowym. Najlepiej zestawić go ze stonowaną kolorystyką ścian pomalowanych na jeden, gładki kolor. W celu wyeksponowania dzieła może powiesić go nad kanapą czy biurkiem. Dobrym sposobem na uwydatnienie unikatowości płótna jest dodanie źródła światła skierowanego tylko na obraz. Z racji tematyki obrazów Jacquesa-Louisa Davida warto urządzić wnętrze w stylu klasycznym lub minimalistycznym, ale bez zbyt dużej ilości nowoczesnych dodatków. Uniwersalność reprodukcji pozwala na sporą dowolność podczas aranżacji wnętrza.

Śmierć Marata i inne dzieła Jacques-Louis David

Jacques-Louis David to francuski malarz, uznawany za głównego przedstawiciela klasycyzmu. Był on nadwornym malarzem Napoleona Bonapartego i zasłynął głównie z portretów tego męża stanu, czego przykładem może być obraz Koronacja Napoleona czy inne prace Jacques-Louis David Napoleon. Artysta był zaangażowany w życie polityczne. Brał udział w Rewolucji Francuskiej. Tematem Jacques-Louis David obrazów często były wątki związane z tym właśnie wydarzeniem. Przykładem może być obraz Śmierć Marata. Praca ta przestawia zasztyletowanego mężczyznę i stanowi hołd złożony pamięci bohatera rewolucji. Śmierć Marata obecnie znajduje się w zbiorach Królewskich Muzeów Sztuk Pięknych w Brukseli. Do znanych dzieł malarza należy także obraz Jacques-Louis David Przysięga Horacjuszy, wykonany na zlecenie króla Francji Ludwika XVI. Temat obrazu zaczerpnięty został z dzieła historyka starożytnego Rzymu Tytusa Liwiusza Ab Urbe condita, a samo dzieło wpisuje się w potrzebę uwypuklenia cnót obywatelskich i patriotyzmu w przeddzień Rewolucji Francuskiej. Innym znanym dziełem jest Jacques-Louis David Śmierć Sokratesa, na którym przedstawiona jest scena egzekucji filozofa, skazanego na śmierć poprzez wypicie trującej cykuty.

Jacques-Louis David

Jacques-Louis David urodził się w 1748 roku w Paryżu. Studiował w pracowniach François Bouchera i Josepha-Marie Viena. W 1783 roku przyjęty został do Akademii, za obraz Cierpienie Andromachy. Jako członek Corps Electoral Paryża i deputowany Konwentu Narodowego głosował w 1792 roku za śmiercią króla. Został aresztowany jako przyjaciel Robespierre’a; uratowała go amnestia z 1795 roku.
Artysta wywarł duży wpływ na malarstwo francuskie i belgijskie XIX wieku. Jacques-Louis David obrazy można obecnie podziwiać w muzeach na całym świecie.