inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-35% na obrazy Oferta ważna do 12.12.2023

Reprodukcje obrazów James Tissot

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Harmonijna i realistyczna kompozycja, wspaniała kolorystyka – to cechy obrazów na płótnie Jamesa Tissota, francuskiego malarza neoklasycystycznego. W początkowej fazie twórczości artysta koncentrował się na wątkach inspirowanych średniowieczem, później zaś zwrócił się ku portretom. Prace Tissota – takie jak „Bal” czy „Zabawa w chowanego” można podziwiać w muzeach w Nowym Jorku i Cardiff. Jeśli chcesz obcować z nimi na co dzień, możesz udekorować swój dom reprodukcjami Jamesa Tissota! Najlepiej będą pasować do wnętrz klasycznych.

Obrazy James Tissot

James Tissot urodził się we francuskim miasteczku Nantes w 1836 roku. Od dziecka przebywał w artystycznym towarzystwie, dlatego kiedy dostał się na Akademię Sztuk Pięknych w Paryżu nie było to żadnym zaskoczeniem. Dzięki licznym kontaktom szybko odnalazł się w artystycznej stolicy Europy, gdzie poznał Eduarda Moneta, Hipolita Flandrina, Louisa Lamothe’a oraz Edgara Degasa. Tissot jest jednym z artystów, którzy już za życia osiągnęli sławę. James był jednym z przedstawicieli XIX-wiecznego neoklasycyzmu. Jego dzieła charakteryzują się harmonijną i realistyczną kompozycją. Główne tematy jakie poruszał to średniowieczne motywy, a później kobiece portrety oraz sceny biblijne. Analizując dorobek Tissota możemy także zauważyć wpływ kultury japońskiej. Najsłynniejsze obrazy malarza to “Bal”, “Powrót syna marnotrawnego w dobie współczesnej”, “Zabawa w chowanego” oraz “Kain prowadzący Abla na śmierć”.

czytaj więcej zwiń opis

Reprodukcje James Tissot do biura lub salonu

Reprodukcje obrazów Jamesa Tissot zachwycają kolorystyką oraz realizmem, dzięki temu świetnie sprawdzą się zarówno w salonie, kuchni, jak i w miejscu bardziej prywatnym, takim jak sypialnia czy gabinet. Obrazy malarza będą idealnym uzupełnieniem do wnętrza urządzonego w stylu klasycznym oraz glamour. Ponadczasowa tematyka dzieł to kwintesencja neoklasycyzmu. Tak wytworne dzieła najlepiej wyeksponować wieszając nad kanapą czy biurkiem oraz doświetlić dodatkowym źródłem światła. Reprodukcje Tissota najlepiej zawiesić na gładkiej ścianie utrzymanej w stonowanej kolorystyce. Tutaj świetnie sprawdzą się wszystkie odcienie bieli, błękitu, beżu, brązów oraz szarości. Teraz nie musisz iść do muzeum by podziwiać dzieła jednego z najlepszych francuskich malarzy XIX wieku. W kolekcji bimago znajduje się ogromny wybór obrazów do każdego rodzaju wnętrza w doskonałej jakości.