-28% na obrazy i fototapety [ Promocja trwa do 11.08.2020 ] Zobacz
-40% na fototapety koniec promocji za:
dni dzień : :
  • <%= message %>

Reprodukcje obrazów Jana Vermeera

Liczba produktów w kategorii: 33

Obraz na płótnie Dziewczyna z perłą

Obraz na płótnie "Dziewczyna z perłą"

Cena od: 83,92 zł 60,40 zł
Obraz na płótnie Widok Delft

Obraz na płótnie "Widok Delft"

Cena od: 112,00 zł 80,64 zł
Obraz na płótnie Uliczka

Obraz na płótnie "Uliczka"

Cena od: 84,04 zł 60,48 zł
Obraz na płótnie Portret dziewczyny

Obraz na płótnie "Portret dziewczyny"

Cena od: 83,84 zł 60,36 zł
Obraz na płótnie Kobieta z dzbanem

Obraz na płótnie "Kobieta z dzbanem"

Cena od: 83,72 zł 60,24 zł
Obraz na płótnie Koronczarka

Obraz na płótnie "Koronczarka"

Cena od: 83,92 zł 60,40 zł
Obraz na płótnie Alegoria malarstwa

Obraz na płótnie "Alegoria malarstwa"

Cena od: 84,44 zł 60,76 zł
Obraz na płótnie Koronczarka

Obraz na płótnie "Koronczarka"

Cena od: 83,84 zł 60,36 zł
Obraz na płótnie Szklanka wina

Obraz na płótnie "Szklanka wina"

Cena od: 112,00 zł 80,64 zł
Obraz na płótnie Mleczarka

Obraz na płótnie "Mleczarka"

Cena od: 83,84 zł 60,36 zł
Obraz na płótnie Astronom

Obraz na płótnie "Astronom"

Cena od: 83,84 zł 60,36 zł
Obraz na płótnie Pisząca list

Obraz na płótnie "Pisząca list"

Cena od: 83,92 zł 60,40 zł
Obraz na płótnie Głowa dziewczyny

Obraz na płótnie "Głowa dziewczyny"

Cena od: 83,72 zł 60,24 zł
Obraz na płótnie Kobieta z dzbanem

Obraz na płótnie "Kobieta z dzbanem"

Cena od: 83,72 zł 60,24 zł
Obraz na płótnie Ważąca perły

Obraz na płótnie "Ważąca perły"

Cena od: 83,72 zł 60,24 zł
Obraz na płótnie Toaleta Diany

Obraz na płótnie "Toaleta Diany"

Cena od: 112,20 zł 80,76 zł
Obraz na płótnie Dziewczyna z fletem

Obraz na płótnie "Dziewczyna z fletem"

Cena od: 83,72 zł 60,24 zł
Obraz na płótnie Stręczycielka

Obraz na płótnie "Stręczycielka"

Cena od: 83,72 zł 60,24 zł
Obraz na płótnie Święta Prakseda

Obraz na płótnie "Święta Prakseda"

Cena od: 83,92 zł 60,40 zł
Obraz na płótnie Geograf

Obraz na płótnie "Geograf"

Cena od: 83,84 zł 60,36 zł
Obraz na płótnie List miłosny

Obraz na płótnie "List miłosny"

Cena od: 83,84 zł 60,36 zł
Obraz na płótnie Alegoria wiary

Obraz na płótnie "Alegoria wiary"

Cena od: 84,04 zł 60,48 zł
Obraz na płótnie Pisząca list

Obraz na płótnie "Pisząca list"

Cena od: 83,92 zł 60,40 zł

Kategorie:

Filtry

Najważniejsze cechy obrazów Jana Vermeera

Jan Vermeer uznawany jest za jednego z najwybitniejszych malarzy holenderskich. Jego malarstwo cechuje charakterystyczna gra światłocieni oraz niezwykłe kompozycje. Obrazy Vermeera przedstawiają przede wszystkim sceny rodzajowe oraz historyczne, zachowały się również dwa pejzaże jego autorstwa. W jego twórczości dominują kobiety we wnętrzach ukazane najczęściej przy oknie, czytające list lub słuchające muzyki. "Dziewczyna z perłą", "Geograf" czy "Koronczarka" to znakomite portrety, w których dostrzegamy idealny realizm zarówno postaci, jak i przedmiotów (wino, list, perły, instrumenty muzyczne, mapy, zasłony). Vermeer w swoich obrazach nieraz krytykował ludzkie przywary (pijaństwo, rozwiązłość, próżność). Najsłynniejszym obrazem Vermeera jest "Dziewczyna z perłą", pełen tajemniczości a zarazem pozbawiony pretensjonalności portret młodej kobiety.

czytaj więcej zwiń opis

Dziewczyna z perłą, Mleczarka i inne, słynne obrazy Vermeera

W kolekcji reprodukcji Vermeera nie mogło zabraknąć najsłynniejszych arcydzieł tego malarza. "Dziewczyna z perłą" należy do jego najbardziej znanych dzieł i nazywana jest "Holenderską Moną Lisą". Obraz ten stał się inspiracją do powstania powieści historycznej oraz filmu ze Scarlett Johansson. "Mleczarka" to kolejne dzieło Vermeera, które zachwyca realizmem postaci, dbałością o szczegóły i niezwykłym nastrojem. W naszej galerii nie mogło zabraknąć również takich obrazów jak "Astronom" czy "Geograf", które są alegorią ciekawości świata, nauki oraz chęci poszerzania horyzontów. "Kobieta w błękitnej sukni" albo "Czytająca list" to kolejny kobiecy portret, który zachwyca nastrojowością i tajemniczą atmosferą. "Koronczarka", "Sznur pereł" oraz "Szklanka wina" to obrazy Vermeera przedstawiające sceny rodzajowe, w których artysta osiągnął mistrzostwo warsztatu. Dzieła Vermeera to nie tylko obrazy ukazujące życie w ówczesnej Holandii, ale również alegoryczne przedstawienia cech i zachowań ludzkich.

Reprodukcje obrazów Vermeera w aranżacjach wnętrz

Obrazy Jana Vermeera odznaczają się nie tylko wspaniałą kompozycją i grą światłocieniem, ale też niezwykłą poetyckością. "Dziewczyna z perłą", "Ważenie pereł" czy "Koronczarka" stanowią jedne z najlepszych przykładów klasycznego malarstwa, które z powodzeniem może ozdobić dowolne wnętrze. Elegancka reprodukcja na płótnie idealnie sprawdzi się w salonie, gabinecie lub eleganckiej jadalni. Również aranżacja wnętrz publicznych, takich jak biura, księgarnie czy lokale usługowe, może zostać zwieńczona jednym z obrazów Vermeera. W galerii bimago każdą z reprodukcji można zamówić w technologii Premium Print. Technika ta polega na nałożeniu bezbarwnego werniksu na powierzchnię obrazu, dzięki czemu zyskuje on strukturę i połysk charakterystyczny dla malarstwa olejnego. W klasycznych dziełach wydruk na płótnie w technologii Premium Print sprawi, że dekoracja ta zyska elegancki i wyjątkowy wygląd. Jeśli jesteś miłośnikiem stylu vintage, to jeden z obrazów Vermeera idealnie sprawdzi się w takiej aranżacji wnętrza. Zapraszamy do obejrzenia niezwykłej kolekcji jego dzieł w galerii bimago.

Reprodukcje najsłynniejszych arcydzieł malarstwa w galerii bimago

W galerii bimago możesz znaleźć najsłynniejsze arcydzieła malarstwa europejskiego dostępne jako reprodukcje na płótnie. Oprócz dzieł Vermeera, w naszej ofercie można znaleźć klasyczne dzieła Leonarda da Vinci, Michała Anioła czy Caravaggia. Ogromną popularnością cieszą się reprodukcje obrazów impresjonistów. W bimago znajdziesz najsłynniejsze obrazy Claude Moneta, Edgara Degasa czy Augusta Renoir. Dla miłośników barokowego malarstwa polecamy dzieła Caravaggia oraz Rubensa. Obrazy secesyjne zachwycają wspaniałymi, alegorycznymi portretami oraz dekoracyjnymi detalami. Wśród reprodukcji Gustava Klimta można znaleźć najsłynniejsze dzieła, takie jak "Pocałunek" czy "Portret Adeli Bloch-Bauer". Reprodukcje bimago to nie tylko wspaniały sposób na dekorację wnętrz, ale również oryginalny pomysł na prezent dla bliskiej osoby. Jeśli ty lub obdarowana osoba marzycie by "Dziewczyna z perłą", "Słoneczniki", "Wędrowiec nad morzem mgły" lub inna reprodukcja ozdobiła wasze wnętrze, to w bimago znajdziecie ogromny wybór najwspanialszych i najbardziej znanych obrazów.