inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-40% na obrazy Oferta ważna do 26.02.2024

Reprodukcje Jean Auguste Dominique Ingres

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie Source
od
91,20 zł
152,00 zł
  1. 1
  2. 2
Linearyzm, statyka ujęcia i umiarkowany koloryt – to główne cechy malarstwa Jeana Auguste’a Dominique’a Ingresa, XIX-wiecznego malarza klasycystycznego pochodzenia francuskiego. Artysta ten oddawał się głównie eleganckim portretom i obrazom historycznym. Jeśli pasjonują Cię dzieła o tej tematyce i chcesz móc podziwiać je w swoim salonie lub biurze, proponujemy reprodukcje obrazów Jean Auguste Dominique Ingres. Te piękne obrazy na płótnie od bimago mogą stać się uzupełnieniem aranżacji salonu w stylu vintage, klasycznym lub eklektycznym!

Obrazy Jean-Auguste-Dominique Ingresa

Jean-Auguste-Dominique Ingres (1780-1867) to francuski malarz klasycystyczny. Jego styl ukształtował się szybko i malarz był mu wierny, broniąc się zaciekle przed trendami romantycznymi. Jego sztukę charakteryzuje niezwykły nastrój, spokój i linearyzm. Ingres znany był z perfekcjonizmu, potrafił poprawiać swoje obrazy latami, twierdził też, że pociągnięcia pędzlem na płótnie nie powinny być widoczne. W dorobku Ingresa znajdziemy głównie obrazy historyczne, portrety i akty. Niektóre z jego dzieł to na przykład "Łaźnia turecka", "Wielka Odaliska" i "Kąpiąca się".


 

Reprodukcje dzieł Jean-Auguste-Dominique Ingres

Obrazy Jean-Auguste-Dominique Ingresa to dzieła, które zachwycają klasyczną elegancją. Jeśli marzysz o portretach i obrazach historycznych w swoich wnętrzach, to ta kolekcja jest dla Ciebie. Wśród reprodukcji na płótnie tego malarza można znaleźć przede wszystkim eleganckie portrety. Jean-Auguste-Dominique Ingres w swoich dziełach nawiązywał do antyku i renesansu. Wzorami w przedstawianiu ludzkich postaci był Fidiasz i Rafael, dlatego jego portrety idealizują przedstawiane postacie, zarazem pokazując ich psychologiczne cechy. W galerii bimago można zamówić reprodukcje portretów takich znanych postaci jak Niccolo Paganini czy Napoleon I. W kolekcji nie zabrakło również scen historycznych i biblijnych. Obrazy Jean-Auguste-Dominique Ingres idealnie będą pasować do salonu w stylu vintage, klasycznym lub eklektycznym. Również w biurze reprodukcje jego dzieł będą idealną dekoracją ścienną.

Jean Auguste Dominique Ingres

Jean Auguste Dominique Ingres to francuski malarz i portrecista przełomu XVIII i XIX wieku. Urodził się w 1780 roku w Montaub. Był synem malarza Josepha Ingres’a, od którego przejął zamiłowanie do sztuki. Uczył się w szkole sztuk pięknych w Tuluzie, a następnie trafił do do paryskiej pracowni Jacques-Louis Davida. Przebywał także we Włoszech, gdzie w 1834 roku objął stanowisko dyrektora tamtejszej Akademii Francuskiej w Rzymie, mieszczącej się w Villi Medici. Artysta tworzył w zasadzie do końca swoich dni.
Jean Auguste Dominique Ingres był autorem obrazów o tematyce historycznej, portretów oraz aktów. Uwieczniał także sceny mitologiczne. Chętnie nawiązywał do antyku i renesansu.
Malarstwo Ingresa cechuje niezwykły nastrój, spokój oraz linearyzm. Artysta znany był z tego, że zawsze dążył do perfekcji. Dużą wagę przywiązywał do czystości konturu i precyzji układu form.

Łaźnia turecka obraz i inne dzieła Ingresa

Jednym z najbardziej znanych dzieł Ingresa jest "Łaźnia turecka". Praca ta, stworzona w 1862 roku, przedstawia grupę nagich kobiet w haremie. Łaźnia turecka obraz, inspirowany kulturą i sztuką orientalną, stanowi podsumowanie wieloletnich badań Ingresa nad gatunkiem aktu. Do popularnych dzieł artysty należą także takie prace jak "Wielka Odaliska" i "Kąpiąca się". Zawartość pracowni Ingresa, w tym kilka najważniejszych obrazów i ponad 4000 rysunków, przekazana została miejskiemu muzeum w Montauban, znanemu obecnie jako Musée Ingres. Dzieła artysty można podziwiać między innymi także w Luwrze.
Dużą popularnością cieszą się reprodukcje obrazów Ingresa. Łaźnia turecka obraz i inne obrazy inspirowane malarstwem Ingresa można wykorzystać jako stylowe dekoracje pomieszczeń urządzonych w stylu vintage, klasycznym czy eklektycznym.