inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

Reprodukcje Jean Auguste Dominique Ingres

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie The Bather
od
72,60 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Wielka odaliska
od
114,00 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie Autoportret
od
72,60 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Portrait
od
72,60 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie L`Odyssee
od
72,60 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Le Bain turc
od
72,60 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Moliere
od
72,60 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Le Bain turc
od
72,60 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Source
od
114,00 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie The Source
od
114,00 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie Viktoria
od
72,60 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Torse d'homme
od
72,60 zł
96,84 zł
  1. 1
  2. 2
Linearyzm, statyka ujęcia i umiarkowany koloryt – to główne cechy malarstwa Jeana Auguste’a Dominique’a Ingresa, XIX-wiecznego malarza klasycystycznego pochodzenia francuskiego. Artysta ten oddawał się głównie eleganckim portretom i obrazom historycznym. Jeśli pasjonują Cię dzieła o tej tematyce i chcesz móc podziwiać je w swoim salonie lub biurze, proponujemy reprodukcje obrazów Jean Auguste Dominique Ingres. Te piękne obrazy na płótnie od bimago mogą stać się uzupełnieniem aranżacji salonu w stylu vintage, klasycznym lub eklektycznym!

Obrazy Jean-Auguste-Dominique Ingresa

Jean-Auguste-Dominique Ingres (1780-1867) to francuski malarz klasycystyczny. Jego styl ukształtował się szybko i malarz był mu wierny, broniąc się zaciekle przed trendami romantycznymi. Jego sztukę charakteryzuje niezwykły nastrój, spokój i linearyzm. Ingres znany był z perfekcjonizmu, potrafił poprawiać swoje obrazy latami, twierdził też, że pociągnięcia pędzlem na płótnie nie powinny być widoczne. W dorobku Ingresa znajdziemy głównie obrazy historyczne, portrety i akty. Niektóre z jego dzieł to na przykład "Łaźnia turecka", "Wielka Odaliska" i "Kąpiąca się".


 

Reprodukcje dzieł Jean-Auguste-Dominique Ingres

Obrazy Jean-Auguste-Dominique Ingresa to dzieła, które zachwycają klasyczną elegancją. Jeśli marzysz o portretach i obrazach historycznych w swoich wnętrzach, to ta kolekcja jest dla Ciebie. Wśród reprodukcji na płótnie tego malarza można znaleźć przede wszystkim eleganckie portrety. Jean-Auguste-Dominique Ingres w swoich dziełach nawiązywał do antyku i renesansu. Wzorami w przedstawianiu ludzkich postaci był Fidiasz i Rafael, dlatego jego portrety idealizują przedstawiane postacie, zarazem pokazując ich psychologiczne cechy. W galerii bimago można zamówić reprodukcje portretów takich znanych postaci jak Niccolo Paganini czy Napoleon I. W kolekcji nie zabrakło również scen historycznych i biblijnych. Obrazy Jean-Auguste-Dominique Ingres idealnie będą pasować do salonu w stylu vintage, klasycznym lub eklektycznym. Również w biurze reprodukcje jego dzieł będą idealną dekoracją ścienną.

Jean Auguste Dominique Ingres

Jean Auguste Dominique Ingres to francuski malarz i portrecista przełomu XVIII i XIX wieku. Urodził się w 1780 roku w Montaub. Był synem malarza Josepha Ingres’a, od którego przejął zamiłowanie do sztuki. Uczył się w szkole sztuk pięknych w Tuluzie, a następnie trafił do do paryskiej pracowni Jacques-Louis Davida. Przebywał także we Włoszech, gdzie w 1834 roku objął stanowisko dyrektora tamtejszej Akademii Francuskiej w Rzymie, mieszczącej się w Villi Medici. Artysta tworzył w zasadzie do końca swoich dni.
Jean Auguste Dominique Ingres był autorem obrazów o tematyce historycznej, portretów oraz aktów. Uwieczniał także sceny mitologiczne. Chętnie nawiązywał do antyku i renesansu.
Malarstwo Ingresa cechuje niezwykły nastrój, spokój oraz linearyzm. Artysta znany był z tego, że zawsze dążył do perfekcji. Dużą wagę przywiązywał do czystości konturu i precyzji układu form.

Łaźnia turecka obraz i inne dzieła Ingresa

Jednym z najbardziej znanych dzieł Ingresa jest "Łaźnia turecka". Praca ta, stworzona w 1862 roku, przedstawia grupę nagich kobiet w haremie. Łaźnia turecka obraz, inspirowany kulturą i sztuką orientalną, stanowi podsumowanie wieloletnich badań Ingresa nad gatunkiem aktu. Do popularnych dzieł artysty należą także takie prace jak "Wielka Odaliska" i "Kąpiąca się". Zawartość pracowni Ingresa, w tym kilka najważniejszych obrazów i ponad 4000 rysunków, przekazana została miejskiemu muzeum w Montauban, znanemu obecnie jako Musée Ingres. Dzieła artysty można podziwiać między innymi także w Luwrze.
Dużą popularnością cieszą się reprodukcje obrazów Ingresa. Łaźnia turecka obraz i inne obrazy inspirowane malarstwem Ingresa można wykorzystać jako stylowe dekoracje pomieszczeń urządzonych w stylu vintage, klasycznym czy eklektycznym.