inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-40% na obrazy Oferta ważna do 26.02.2024

Jean Francois Millet - Anioł pański, Kobiety zbierające kłosy i inne obrazy

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Kolor

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Jean-François Millet był francuskim malarzem tworzącym w nurcie realizmu. W swoich dziełach koncentrował się na przedstawieniach mieszkańców wsi wykonujących codzienne prace, akcentując związek człowieka z naturą i ludową pobożność. Tematyka ta była mu bliska z uwagi na jego chłopskie pochodzenie. Jeśli interesują Cię wątki związane z życiem codziennym zwykłych ludzi, udekoruj swój dom reprodukcjami Milleta! Utrzymane w stonowanej kolorystyce obrazy na płótnie upiększą Twoją przestrzeń i pomogą w stworzeniu przyjemnej atmosfery.

Obrazy Jean Francois Millet

Jean-François Millet i jego obrazy wywarły niesamowicie duży wpływ na rozwój nurtu realistycznego w malarstwie. Ten francuski malarz i grafik żyjący i tworzący w XIX wieku pochodził z typowej chłopskiej rodziny, co niewątpliwie znajduje odbicie w jego twórczości. Jest również odpowiedzią na pytanie, dlaczego tak dobrze odnalazł się w realizmie. Początkowe próby tworzenia portretów, pejzaży, a nawet scen mitologicznych, szybko porzucił na rzecz tworzenia dzieł realistycznych. Jego twórczość opiera się głównie na przelewaniu na płótno codziennych ludzkich zajęć. Wraz z ich smutkami, problemami czy troskami. Stąd Jean Francois Millet na swoich obrazach bardzo często przedstawia ludzi pracujących w polu, ich życie na roli, codzienne zajęcia w domu. Takie kompozycje sugerują, że Millet często w swojej pracy korzystał z własnego doświadczenia, malując motywy szczególnie mu bliskie.

czytaj więcej zwiń opis

Reprodukcje dzieł Jean Francois Millet

Obrazy Jean-François Milleta, podobnie jak inne dzieła przedstawicieli realizmu, charakteryzują się bardzo stonowaną kolorystyką i tradycyjnym, wręcz nie rzucającym się w oczy połączeniem barw. Takie kolory świetnie podkreślają tematykę i pewną “prostotę” obrazów. Reprodukcje dzieł Jean Francois Milleta to przede wszystkim propozycja dla tych, którzy szukają dodatków podkreślających klasyczny wystrój wnętrza. Powieszone w salonie za kanapą lub obok kominka z pewnością staną się przedmiotem rozmów podczas spotkań towarzyskich. Bardzo dobrze będą prezentować się pojedynczo, a kilka reprodukcji obrazów stworzy równie ciekawą kompozycję na klatce schodowej między piętrami. Taka reprodukcja to także świetny pomysł na prezent dla wielbicieli sztuki.