inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-35% na obrazy Oferta ważna do 22.02.2024

Reprodukcje obrazów John Constable

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

John Constable to malarz angielski, uznawany za jednego z najwybitniejszych pejzażystów XIX wieku. Artysta uwieczniał przede wszystkim krajobrazy angielskie. Uchodził za mistrza w ukazywaniu zjawisk przyrody, które przedstawiał z dużą dbałością o detale. W bimago nie mogło zabraknąć kolekcji reprodukcji John Constable, dzięki którym można upiększyć wnętrza i stworzyć w nich sielską atmosferę sprzyjającą wyciszeniu i koncentracji. Obrazy na płótnie doskonale sprawdzą się w salonie, pokoju dziennym, biurze czy w wystroju wnętrz sklepów!

Reprodukcje dzieł Constable

John Constable był angielskim malarzem uznawanym za jednego z najwybitniejszych pejzażystów XIX wieku. Swoje prace wzniósł na zupełnie nowy poziom, dzięki przywiązaniu do szczegółów i dokładnym odwzorowywaniu przyrody. Malował on przede wszystkim pejzaże swoich rodzinnych miejsc w hrabstwie Suffolk. Constable jako jeden z nielicznych zwrócił uwagę na zmieniające się warunki pogodowe o każdej porze dnia. Zwracał dużą uwagę na chmury i do światło, dzięki czemu jego obrazy są wyjątkowo realistyczne i dynamiczne. Doszukać się można krajobrazów uchwyconych nad rankiem, w południe czy wieczorem. Każdy z nich jest inny i na swój sposób wyjątkowy. Skupia swoją uwagę na różnych detalach, np. na puchatych, białych cumulusach, albo padającym cieniu drzew. Natomiast chmury burzowe nad miasteczkiem uchwycone przez malarza, nie pozwalają oderwać od siebie wzroku. Ciemna paleta barw, buduje nieco groźną, lecz niezwykłą atmosferę. Constable malował akwarelą, toteż obrazy są lekkie i przyjemne dla oka. Słynął z odpowiedniego doboru kolorów, które nie zawsze są nasycone lub jaskrawe, jednakże zawsze oddają ducha chwili. Reprodukcje jego dzieł zdecydowanie polecamy miłośnikom krajobrazów, zwłaszcza brytyjskich wsi i miast. To także propozycja dla ludzi poszukujących drugiego dna i znaczenia w mistrzowsko zaprezentowanych pejzażach. Nie można ukryć, że dzieła Johna Constable analizuje się z wielką przyjemnością.

czytaj więcej zwiń opis

Constable obrazy na ścianę salonu lub biura

John Constable był człowiekiem, któremu nie sposób nie odmówić talentu. Jego niezwykłe krajobrazy stanowią wartość dla miłośników tego typu obrazów. Anglik swoje dzieła malował akwarelą. Dominują ciepłe odcienie i wysoce realistyczny światłocień. Dzięki temu jego reprodukcje doskonale prezentują się zawieszone w złotych ramach na ścianie salonu lub biura. Zestawienie ze sobą kilku pejzaży nadaje wrażenie sielskości i lekkości pomieszczeniu. Pięknie wyglądają na tle lekko niebieskich lub grafitowych ścian i tapet. To także fenomenalna dekoracja do pokoju, w którym dominuje zieleń i brązy, np. w rustykalnych i ukwieconych pomieszczeniach. W połączeniu z naturalnymi dodatkami, np. z drewnem czy wiklinowymi koszyczkami, stworzą wiejski, spokojny kącik w Twoim domu. Szczególnie zalecane przy aranżacji biura, w którym zależy nam na spokoju i koncentracji. Reprodukcje Constable to także świetny pomysł na wystrój, m.in. sklepu ogrodniczego. W takim otoczeniu, krajobrazy podkreślają naturalność i świeżość roślin. Dodają także charakteru całemu wnętrzu.