inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-35% na obrazy Oferta ważna do 20.05.2024 Koniec promocji za: : :

Reprodukcje obrazów John Everett Millais

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie Glen Birnam
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Meditation
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Emily Patmore
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie The Ransom
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie The Blind Girl
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Two Bairns
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Thomas Combe
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Self-Portrait
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Pot Pourri
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Sophie Gray
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie A Lost Love
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Bubbles
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie St Agnes Eve
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Waiting
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie The Nest
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Esther
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Cherry Ripe
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Sisters
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie The Rescue
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Waking
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie The Minuet
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Bright Eyes
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Il Penseroso
od
62,92 zł
96,84 zł
John Everett Millais to brytyjski malarz i ilustrator, jeden z założycieli Bractwa Prerafaelitów. Jest autorem wielu portretów i scen rodzajowych, a jego najbardziej znane dzieło to „Ofelia”. W kolekcji bimago proponujemy reprodukcje John Everett Millais, które mogą stać się dekoracją salonu czy eleganckiego hotelu! Obrazy na płótnie pasować będą zwłaszcza do pomieszczeń w stylu angielskim i wiktoriańskim. Spośród reprodukcji Millaisa wybierz tę, która przemawia do Ciebie najbardziej i „zaproś” już dziś do swoich pomieszczeń sztukę przez duże „S”.

John Everett Millais

John Everett Millais był brytyjskim malarzem i ilustratorem, który tworzył w XIX wieku. Urodził się w Southampton. John Everett Millais był genialnym dzieckiem: pierwsze próby malarskie podejmował już jako 4-latek, a w wieku 11 lat został przyjęty do Royal Academy. W czasie studiów Millais zaprzyjaźnił się między innymi z Williamem Holmanem Huntem i Danielem Gabrielem Rossettim, co zaowocowało powstaniem Bractwa Prerafaelitów. Twórcy zrzeszeni w tej organizacji sprzeciwiali się akademickiej sztuce, zwracając się ku twórczości mistrzów wczesnego włoskiego renesansu. W swoich pracach nawiązywali chętnie do motywów biblijnych czy też średniowiecznych opowieści.


Reprodukcje obrazów John Everett Millais

John Everett Millais to brytyjski malarz i ilustrator, jeden z założycieli Bractwa Prerafaelitów, głoszącego program sztuki odrodzonej moralnie i nawiązującej do dzieł mistrzów wczesnego, włoskiego renesansu. Artysta ten urodził się w 1829 roku i już od najmłodszych lat wykazywał wybitny talent malarski. Jako cudowne dziecko podjął studia w Royal Academy już w wieku 11 lat, a niedługo później zaczął odnosić pierwsze poważniejsze sukcesy malarskie. Płótna Johna Everetta Millaisa z tamtego okresu wyróżniają się dużym realizmem i wiernym odwzorowaniem kolorów, a ich głównym motywem są baśnie, legendy i literatura. Malarz szczególnie inspirował się twórczością Szekspira, a do jego najbardziej znanych dzieł bez wątpienia należy „Ofelia”. W późniejszych latach życia artysta nieco zmienił kierunek swojej kariery i porzucił wcześniejszy realizm na rzecz klasycznego malarstwa epoki wiktoriańskiej. W dorobku malarza znalazły się zatem niezliczone portrety kobiece, rodzinne i dziecięce, które zachwycają dbałością o szczegóły i jakością wykonania.

Obrazy John Everett Millais na ścianę

Niezwykle realistyczne, a zarazem osadzone w bajkowej i literackiej rzeczywistości obrazy Johna Everetta Millaisa to propozycja skrojona na miarę miłośników sztuki przez duże „S”. W ofercie bimago nie mogło zatem zabraknąć reprodukcji najbardziej znanych i cenionych dzieł tego brytyjskiego malarza, wspaniałych portretów i scen rodzajowych. Każda z nich może stać się fantastyczną dekoracją salonu, sypialni czy pokoju gościnnego, idealnie harmonizując z biurkiem, komodą czy łóżkiem w stylu wiktoriańskim. Reprodukcje dzieł Johna Everetta Millaisa świetnie wpiszą się również we wnętrza, urządzone w nowoczesnej odsłonie stylu angielskiego, na przykład zawieszone na efektowną sofą typu chesterfield.

John Everett Millais Niewidoma dziewczyna i inne obrazy malarza

Do najbardziej znanych John Everett Millais obrazów należy dzieło „Niewidoma dziewczyna”. Praca ta przedstawia dwie dziewczynki znajdujące się na polu. John Everett Millais Niewidoma dziewczyna to obraz pełen kontrastów: pojawia się na nim słońce i deszcz, podwójna tęcza, niewidoma dziewczyna z harmonią i jej przewodniczka. Praca często interpretowana jest jako alegoria zmysłów. Obecnie obraz znajduje się w kolekcji Birmingham Museum and Art Gallery, jednego z największych niezależnych muzeów Wielkiej Brytanii. Bardzo znaną pracą jest także Ofelia John Everett Millais, inspirowany Hamletem Szekspira. Praca ta ukazuje tragiczną śmierć Ofelii, dotkniętej obłędem i tonącej w strumieniu. Ofelia John Everett Millais znajduje się obecnie w Tate Britain w Londynie.
Wszystkim miłośnikom i miłośniczkom niebanalnej sztuki brytyjskiego artysty polecamy kolekcję reprodukcji Millaisa. John Everett Millais obrazy mogą stać się stylową dekoracją salonu czy sypialni.