inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-35% na obrazy Oferta ważna do 27.05.2024

Reprodukcje obrazów John Speed

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Interesujesz się podróżami? A może pasjonuje Cię historia i lubisz oglądać stare mapy ilustrujące słynne bitwy? Zapoznaj się z reprodukcjami Johna Speeda – malarza, historyka i kartografa, którego największym osiągnięciem było opublikowanie atlasu z mapami Irlandii, Szkocji, Walii i Anglii. W kolekcji bimago znajdziesz niebanalne prace, które zachwycają drobiazgowym przedstawieniem detali miast. Reprodukcje John Speed jako obrazy na płótnie powieszone w salonie lub jadalni, nadadzą niebanalny charakter Twoim wnętrzom, podkreślając Twoje hobby!

Reprodukcje na płótnie John Speed

John Speed żył i tworzył na przełomie XVI i XVII wieku. Anglik, poza tym, że był wykształconym historykiem, to parał się także kartografią. Jego kariera pokazuje jak przy ogromnym talencie ważna jest także ciężka praca. Malarz pracował bowiem jako krawiec, ale jego zamiłowanie do szeroko pojętej sztuki zwróciło zainteresowanie odpowiednich osób, które dzięki odpowiednim patronatom umożliwiły mu rozwój jego kreatywnej strony. Anglik rzucił fizyczną pracę, podjął stypendium, a jego talent dostrzegła sama królowa Elżbieta, udostępniając artyście pokój w Custom House.

Czytaj więcej Zwiń opis

Reprodukcje obrazów John Speed na ścianę

John Speed znany jest ze swoich kartograficznych osiągnięć. Przez wiele lat swojej twórczości wypracował sobie tak bardzo rozpoznawalny dzisiaj, niepowtarzalny styl. Anglik rysował między innymi mapy historyczne. Obrazy stworzone przez Johna Speeda przedstawiają między innymi inwazję Irlandii oraz Anglii, a także angielskie średniowiecze. Jednym z jego największych osiągnięć jest opublikowanie atlasu zawierającego mapy Irlandii, Szkocji, Walii oraz Anglii. Ówczesne społeczeństwo zawdzięcza mu również stworzenie bardzo dokładnych planów miast.
Reprodukcje obrazów Johna Speeda zachwycają swoją dokładnością i bardzo drobiazgowym przedstawieniem detali miast. Dlatego to świetny pomysł na przykład na prezent dla miłośników geografii oraz podróży. Reprodukcje dzieł kartograficznych Anglika z pewnością dodadzą klasy każdemu wnętrzu. Będą na przykład bardzo dobrze wyglądać w gabinecie czy w domowym biurze. Nienachalna, stonowana kolorystyka sprzyja skupieniu, ale kreatywności. Decydując się na obrazy Anglika warto zestawić je z gładkimi ścianami, a także pomyśleć o dodatkowym, punktowym oświetleniu, który uwydatni wszystkie detale tego płótna.