inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-30% na obrazy Oferta ważna do 05.12.2023 Koniec promocji za: : :

John William Waterhouse - obrazy i reprodukcje na płótnie

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Typ

Kolor

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie Dusza róży
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Lamia
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Ariadne
od
106,40 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie Circe Invidiosa
od
106,40 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie Pani z Shalott
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie After the Dance
od
106,40 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie A Mermaid
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Destiny
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Windflowers
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Head of a Girl
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Medea
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Saint Eulalia
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Head of a Girl
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie A Flower Stall
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie A Mermaid
od
67,76 zł
96,84 zł
Tajemniczość, magia, unikalny styl – to niektóre z cechy malarstwa Johna Williama Waterhouse’a, tworzącego w nurcie neoklasycyzmu i prerafaelizmu. Wśród prac artysty dominują portrety kobiet – dziewcząt w rozpaczy czy femme fatales, a jego najbardziej znanym obrazem jest „The Lady of Shalott”. W bimago pokusiliśmy się o stworzenie kolekcji reprodukcji Johna Williama Waterhouse’a. Intrygujące motywy na obrazach na płótnie będą oryginalnym uzupełnieniem aranżacji eleganckiego salonu, sypialni czy restauracji stylizowanej na XIX-wieczne wnętrza.

Reprodukcje dzieł John William Waterhouse

Jednym z największych przedstawicieli XIX-wiecznego malarstwa brytyjskiego jest John William Waterhouse. Dzieła tego twórcy zaliczane są do neoklasycyzmu i prerafaelizmu, najczęściej przedstawiają one kobiece postacie znane z mitologii czy literatury. Prerafaelici odnosi się od nazwy stowarzyszenia założonego w Londynie w 1848 roku przez grupę studentów The Royal Academy of Art. Sprzeciwiali się oni wiktoriańskiej, czysto akademickiej sztuce i głosili program sztuki odrodzonej moralnie, wzorowanej na twórczości mistrzów wczesnego włoskiego renesansu, co było widoczne w ich pracach. Obrazy Waterhouse’a są pełne nostalgii, spokoju oraz tajemniczości. Baśniowy klimat prac to cecha charakterystyczna dla stylu Waterhouse’a. Stonowana kolorystyka skontrastowana z jasnymi postaciami kobiecymi, często przedstawionymi z profilu wprowadza widza w magiczny świat malarza. Waterhouse posługuje się symbolami, które odnoszą się do aktualnej sytuacji i problemów jego czasów. Unikalny styl artysty znany jest dziś na całym świecie.


 

Obrazy John William Waterhouse do holu, salonu, biura

Obrazy Johna Williama Waterhouse’a będą dobre prezentowały się w salonie, przedpokoju oraz sypialni. Dzięki niezwykle baśniowej stylistyce z powodzeniem można zawiesić je w pokojach hotelowych czy restauracjach stylizowanych na XIX-wieczne wnętrza. Dzieła artysty najlepiej będą współgrać z klasycznym wystrojem oraz antykami. Warto wyeksponować je na gładkiej ścianie pomalowanej w jednym kolorze. Te wytworne prace nadadzą przestrzeni nuty tajemniczości oraz wprowadzą w stan relaksu, dlatego świetnie nadają się do sypialni. Piękne kobiece sylwetki pojawiające się na obrazach Waterhouse’a wyróżniające się swoją delikatnością i kobiecością to znak rozpoznawczy artysty, o którego dziełach marzą najwięksi pasjonaci romantyzmu w malarstwie.

John William Waterhouse

John William Waterhouse to brytyjski malarz związany z neoklasycyzmu i prerafaelizmem. Urodził się w 1849 roku w Rzymie, a zmarł w 1917 roku w Londynie. Malarstwa początkowo uczył go ojciec. W późniejszych latach Waterhouse kształcił się w Królewskiej Akademii Sztuki w Londynie. John William Waterhouse zasłynął przede wszystkim z portretów postacie kobiecych z mitologii i literatury. Waterhouse obrazy są pełne nostalgii i tajemniczości. Najbardziej znaną pracą Waterhouse malarza jest The Lady of Shalott. Obraz ten przedstawia jedną z bohaterek legendy o Królu Arturze i Rycerzach Okrągłego Stołu – Elaine z Astolat, która unosząc się na łodzi, umarła z żalu spowodowanego nieodwzajemnioną miłością do Lancelota.

Medea Waterhouse i inne obrazy malarza

Do znanych John William Waterhouse obrazów należy z pewnością obraz Medea. Nawiązuje on do mitologii greckiej i uwiecznia czarodziejkę – wnuczkę Heliosa i żonę Jazona. Innym przykładem obrazu inspirowanego wątkami mitologicznymi jest Syrena Waterhouse. Osoby, do których przemawiają prace brytyjskiego malarza czy obrazy nawiązujące do mitologii w ogóle i pragną obcować z nimi na co dzień, mogą pokusić się o wykorzystanie w aranżacji pomieszczeń reprodukcji obrazów Waterhose'a. Waterhouse obrazy mogą stać się stylowym uzupełnieniem aranżacji salonu, przedpokoju czy sypialni. Wpiszą się w klimat pokoi hotelowych czy restauracji stylizowanych na XIX-wieczne wnętrza. John William Waterhouse obrazy uczynią każde wnętrze niebanalnym i wniosą do niego nutkę tajemniczości.