inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-40% na obrazy Oferta ważna do 26.02.2024 Koniec promocji za: : :

Reprodukcje Joseph Wright of Derby

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Joseph Wright of Derby był XVIII-wiecznym malarzem angielskim. Artysta ten jako pierwszy wprowadził tematykę przemysłową do sztuki. Był mistrzem w posługiwaniu się światłocieniem. W pracach malarza często pojawiał się motyw świeczki, czego przykładem może być obraz „An Experiment on a Bird in the Air Pump”. Jeśli chcesz „zaprosić” intrygującą sztukę angielskiego artysty do swoich wnętrz, postaw na reprodukcje Josepha Wrighta of Derby od bimago! Obrazy na płótnie doskonale wpiszą się w klimat wnętrz urządzonych w stylu klasycznym i glamour!

Reprodukcje na płótnie Joseph Wright of Derby

Joseph Wright of Derby tworzył w XVIII wieku w Derby, które w tamtych czasach było ośrodkiem rewolucji przemysłowej. Jego najbardziej znane obrazy nawiązujące do narodzin nowej nauki wywodzącej się z alchemii, były zainspirowane spotkaniami Lunar Society of Birmingham, grupy naukowców i przemysłowców mieszkających w angielskim regionie Midlands. Byli oni znani z odwiecznej walki pomiędzy nauką a wartościami religijnymi w okresie znanym jako Wiek Oświecenia. Joseph Wright w swoich obrazach stosował tenebryzm. Artysta w swoich dziełach często podkreśla kontrast światła i ciemności, który szczególnie widoczny jest w scenach rodzajowych i portretach umiejscowionych w pomieszczeniach, w których palą się świece. Joseph Wrighting of Derby perfekcyjnie łączył realizm z romantycznym ujęciem problematyki światła. W jego obrazach można dopatrzeć się symboli i alegorii rewolucji przemysłowej i wieku oświecenia.

Czytaj więcej Zwiń opis

Reprodukcje obrazów Joseph Wright of Derby

Reprodukcje obrazów Josepha Wrighta of Derby stanowią atrakcyjny dodatek do klasycznego wnętrza lub utrzymanego bardziej w stylu glamour. Dzieła dodadzą wytwornego i eleganckiego charakteru. Można je powiesić zarówno w sypialni, jak i salonie. To także dobra propozycja dla osób zajmujących się wystrojem pomieszczeń komercyjnych, takich jak restauracje czy hotele. Stylowe obrazy będą dobrze współgrały z ciemnymi, wykonanymi z naturalnego drewna meblami. Będzie to też prawdziwa gratka dla miłośników antyków. Tak eleganckie obrazy warto wyeksponować nad kanapą, łóżkiem czy stołem. Świetnie sprawdzi się tutaj też dodatkowe źródło światła, które doświetli dzieło, uwydatniając jego wszystkie walory. Reprodukcje Josepha Wrighta najlepiej zawiesić na gładkiej ścianie, pomalowanej na jasne odcienie bieli czy beżu.