inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-35% na obrazy Darmowa dostawa

Reprodukcje obrazów Juan Gris

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie The Letter
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Sheet of Music
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Pierrot
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie The Book
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie The guitar
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie The Book
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Electric lamp
od
98,80 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie La chanteuse
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Le damier
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Frau im Sessel
od
62,92 zł
96,84 zł
Juan Gris to hiszpański malarz, uczeń Picassa, przedstawiciel kubizmu syntetycznego. Tworzył na początku XX wieku. Cechą charakterystyczną prac artysty są jasne, harmonijne kolory w nowatorskich kombinacjach, geometryczne formy, dekonstrukcja i elementy kolażu. W bimago nie mogło zabraknąć reprodukcji Juana Grisa, dzięki którym można upiększyć pomieszczenia mieszkalne lub biurowe, dając wyraz swojej miłości do sztuki. Możesz wybierać pomiędzy martwymi naturami i portretami. Sprawdź, jakie możliwości stwarzają obrazy Juan Gris we wnętrzu!

Obrazy Juan Gris

Juan Gris, a właściwie José Victoriano Carmelo Carlos González-Pérez, uznawany jest za jednego z ojców kubizmu. Artysta urodził się i dorastał w Hiszpanii, jednak większość życia spędził we Francji, gdzie mieszkał, tworzył i przyjaźnił się z największymi sławami malarskiego świata, w tym Matisse’m i Pablem Picasso. Ten ostatni był nie tylko kompanem Juana Grisa, ale również jego nauczycielem i wymiernie przyczynił się do jego zainteresowania nurtem kubistycznym.
Swoją karierę artystyczną Juan Gris rozpoczął jako rysownik, jednak z czasem skłonił się ku malarstwu. Jego dzieła wyróżniają geometryczne formy, dekonstrukcja i elementy kolażu, a także charakterystyczna kolorystyka. Na początku operował głównie stonowanymi barwami, czyli czernią, brązami i szarościami, a w późniejszym etapie twórczości reprezentował kubizm w bardziej kolorowej formie. Dzięki temu jego dorobek artystyczny jest niezwykle bogaty i zróżnicowany, a reprodukcje Juana Grisa idealnie wpisują się w klimat niemal każdego wnętrza.


 

Reprodukcje Juan Gris do biura lub salonu

Juan Gris to artysta, którego dzieła cieszą się niezwykłym uznaniem krytyków, a także olbrzymim zainteresowaniem kolekcjonerów. Na światowych aukcjach ich ceny sięgają obecnie dziesiątek milionów dolarów! W ofercie bimago znaleźć można natomiast niezwykle wierne reprodukcje dzieł tego wybitnego kubisty i dzięki temu cieszyć się ich widokiem we własnym domu lub biurze. Wśród naszych propozycji nie brakuje zarówno najsłynniejszych martwych natur, jak i intrygujących portretów. Zawieszony nad biurkiem „Pierrot” Juana Grisa bądź kompozycje, zawierające charakterystyczne dla malarza zestawienie szklanych naczyń i instrumentów muzycznych, będą prawdziwą ozdobą wnętrza i dowodem na dobry gust oraz zamiłowanie do sztuki jego właściciela.

Juan Gris

Kubizm, narodzony we współpracy między Pablo Picasso i Georgesem Braque'em, zakładał dekonstrukcję przedstawienia trójwymiarowego na płaskie, geometryczne formy. Juan Gris wniósł do tego ruchu swoje własne spojrzenie i wyjątkowe podejście. Jego prace charakteryzują się precyzją, klarownością i zastosowaniem ścisłego porządku geometrycznych form.
Ważnym wkładem Juan Gris w kubizm jest rozwinięcie tej sztuki w kierunku Synthetic Cubism, w którym artysta łączył elementy codziennego życia, tworząc bardziej złożone kompozycje. Jego dzieła często zawierały instrumenty muzyczne, gazety, fajki i inne obiekty, ukazane w sposób jednocześnie realistyczny i abstrakcyjny.
Za sprawą Juan Gris kubizm stał się bardziej dostępny i komunikatywny, co przyczyniło się do jego rozpowszechnienia w szerszym kręgu społeczeństwa. Jego wkład w rozwój kubizmu, zarówno pod względem estetyki, jak i teorii, czyni go jednym z kluczowych postaci tego ruchu artystycznego, który rewolucjonizował postrzeganie formy i przestrzeni w sztuce.

Juan Gris - dzieła

Juan Gris dzieła to przede wszystkim "Guitar and Newspaper", w którym artysta wykorzystuje kształty geometryczne do stworzenia subtelnej kompozycji. Inne istotne dzieło to "Kobieta na plaży", gdzie Gris ukazuje postać kobiety za pomocą płaskich, geometrycznych płaszczyzn i jednocześnie eksperymentuje z efektami świetlnymi. Jego "Martwa natura z gitarą" jest również znaczącym przykładem jego talentu, gdzie instrument muzyczny jest zredukowany do podstawowych form geometrycznych. Juan Gris był również rzeźbiarzem; jego dzieła pokazywały zastosowanie kubistycznych założeń również w trzecim wymiarze. Juan Gris obrazy są nie tylko wyrazem zaawansowanego myślenia artystycznego, ale także istotnym wkładem w rozwój kubizmu, który wpłynął znacząco na kierunek sztuki XX wieku. Jeżeli chcesz, by te wyjątkowe pracy zdobiły wnętrze Twojego salonu bądź biura, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą.