inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 99 zł program lojalnościowy

-30% na obrazy Oferta ważna do 24.01.2022

Juan Gris Obrazy

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie La chanteuse
od
64,64 zł
92,40 zł
Obraz na płótnie Le damier
od
64,36 zł
92,00 zł
Obraz na płótnie Pierrot
od
64,84 zł
92,68 zł
Obraz na płótnie The Book
od
64,24 zł
91,80 zł
Obraz na płótnie The guitar
od
64,36 zł
92,00 zł
Obraz na płótnie View of the Bay
od
86,64 zł
123,76 zł
Obraz na płótnie The Letter
od
64,36 zł
92,00 zł
Obraz na płótnie Frau im Sessel
od
64,32 zł
91,88 zł
Obraz na płótnie Electric lamp
od
85,80 zł
122,60 zł
Obraz na płótnie The Book
od
64,36 zł
92,00 zł
Obraz na płótnie Sheet of Music
od
64,56 zł
92,28 zł

Obrazy Juan Gris

Juan Gris, a właściwie José Victoriano Carmelo Carlos González-Pérez, uznawany jest za jednego z ojców kubizmu. Artysta urodził się i dorastał w Hiszpanii, jednak większość życia spędził we Francji, gdzie mieszkał, tworzył i przyjaźnił się z największymi sławami malarskiego świata, w tym Matisse’m i Pablem Picasso. Ten ostatni był nie tylko kompanem Juana Grisa, ale również jego nauczycielem i wymiernie przyczynił się do jego zainteresowania nurtem kubistycznym.
Swoją karierę artystyczną Juan Gris rozpoczął jako rysownik, jednak z czasem skłonił się ku malarstwu. Jego dzieła wyróżniają geometryczne formy, dekonstrukcja i elementy kolażu, a także charakterystyczna kolorystyka. Na początku operował głównie stonowanymi barwami, czyli czernią, brązami i szarościami, a w późniejszym etapie twórczości reprezentował kubizm w bardziej kolorowej formie. Dzięki temu jego dorobek artystyczny jest niezwykle bogaty i zróżnicowany, a reprodukcje Juana Grisa idealnie wpisują się w klimat niemal każdego wnętrza.

Czytaj więcej Zwiń opis

Reprodukcje Juan Gris do biura lub salonu

Juan Gris to artysta, którego dzieła cieszą się niezwykłym uznaniem krytyków, a także olbrzymim zainteresowaniem kolekcjonerów. Na światowych aukcjach ich ceny sięgają obecnie dziesiątek milionów dolarów! W ofercie bimago znaleźć można natomiast niezwykle wierne reprodukcje dzieł tego wybitnego kubisty i dzięki temu cieszyć się ich widokiem we własnym domu lub biurze. Wśród naszych propozycji nie brakuje zarówno najsłynniejszych martwych natur, jak i intrygujących portretów. Zawieszony nad biurkiem „Pierrot” Juana Grisa bądź kompozycje, zawierające charakterystyczne dla malarza zestawienie szklanych naczyń i instrumentów muzycznych, będą prawdziwą ozdobą wnętrza i dowodem na dobry gust oraz zamiłowanie do sztuki jego właściciela.