inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-35% na wszystkie obrazy Oferta ważna do 15.04.2024

Malewicz - obrazy i reprodukcje

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Suprematyzm to nurt w sztuce zapoczątkowany przez rosyjskiego malarza polskiego pochodzenia - Kazimierza Malewicza. Jego abstrakcyjne obrazy z początków XX wieku miały na celu oderwać sztukę od rzeczywistości, poruszać i wzbudzać emocje odbiorców. Twórczość Malewicza stała się ikoną rosyjskiego modernizmu. Reprodukcje Kazimierz Malewicz od bimago to kolekcja obrazów na płótnie wśród których znajdziemy fascynujące dzieła, które idealnie dopasują się do wnętrz w stylu modernistycznym, retro, a także minimalistycznym!

Reprodukcje obrazów Malewicza

Kazimierz Malewicz był rosyjskim malarzem, który zrewolucjonizował myślenie o sztuce, miał wpływ na rozwój awangardy lat 20. XX wieku. Był twórcą nowego kierunku, jakim jest suprematyzm. Polega on na abstrakcyjnym odejściu od rzeczywistości poprzez całkowite odejście od form. Jest to próba dążenia do istoty dzieła. Malewicz odrzucił tradycyjne formy wyrazu na rzecz prostoty i minimalizmu. Kompozycja suprematyczna charakteryzuje się geometrycznymi, prostymi figurami takimi jak: koło, kwadrat czy prostokąt. Najbardziej znany obraz Malewicza to “Czarny kwadrat na białym tle”. Jest on syntezą podejścia artysty do materii, którą można zawrzeć w tych dwóch, uniwersalnych kolorach. Kolejne dzieło, o którym warto wspomnieć to obraz “Biały kwadrat na białym tle”. Przez krytyków sztuki jest ono określane, jako zakończenie eksperymentu Malewicza. To nowatorskie podejście do malarstwa było początkiem dla rozwoju minimalizmu.


 

Reprodukcje awangardowych obrazów Malewicza

Wybitne reprodukcje obrazów Kazimierza Malewicza to prawdziwa gratka dla miłośników sztuki współczesnej. Dzieł ojca awangardy dostępne w ofercie bimago zadowolą nawet najbardziej wymagającego kolekcjonera. Prace Malewicza, dzięki prostej i uniwersalnej formie będą pasowały do każdego pomieszczenia. Można je z powodzeniem zawiesić w kuchni, salonie, sypialni, gabinecie, a nawet w przedpokoju. Obrazy będą stanowiły oryginalny i inspirujący dodatek, szczególnie we wnętrzach urządzonych w stylu minimalistycznym czy postindustrialnym. Ograniczona kolorystyka dzieł sprawia, że będą komponowały się z zarówno jasnymi, jak i ciemnymi odcieniami ścian. Prac Malewicza nie należy jednak łączyć z tapetami, które mogłyby zdominować i odciągnąć uwagę. W celu wyeksponowania reprodukcji warto umieścić ją nad kanapą, stołem czy łóżkiem.

Kazimierz Malewicz

Kazimierz Malewicz to rosyjski malarz, pedagog i filozof, urodzony w 1879 roku w Kijowie. Był mocno zaangażowany w propagowanie komunizmu i filozofii marksistowskiej, co pozwoliło mu objąc kierownictwo nad Państwowym Instytutem Kultury Artystycznej w Piotrogrodzie. W 1930 roku został jednak aresztowany przez NKWD: postawiono mu zarzut szpiegostwa na rzecz Niemiec.
Kazimierz Malewicz w swojej twórczości malarskiej czerpał z licznych nurtów – inspiracji szukał w impresjonizmie francuskim, rosyjskiej sztuce ludowej i religijnej, a także fowizmie, kubizmie i abstrakcjonizmie. Artysta uznawany jest za twórcę suprematyzmu. Głównym założeniem tego kierunku było całkowite oderwanie sztuki od rzeczywistości i dążenie do maksymalnego uproszczenia form. Zgodnie z tą ideą, kompozycja obrazu miała bazować na geometrycznych, prostych figurach – takich jak koło, prostokąt czy też kwadrat.

Czarny kwadrat na białym tle Malewicz i inne dzieła Malewicza

W 1915 roku Malewicz namalował obraz Czarny kwadrat na białym tle, który uznany został za pierwsze dzieło nieprzedstawiające. Praca ta, wystawiona na ostatniej futurystycznej wystawie „0.10” w Petersburgu w tym samym roku, wywołała liczne kontrowersje – część krytyków widziało w niej rewolucję w sztuce, inni zaś prowokację i bluźnierstwo. W kolejnych latach Malewicz stworzył kika kopii kwadratu, zróżncowanych pod względem formatu i układu.
Wśród znanych obrazów Malewicza, oprócz Czarnego kwadratu na białym tle, wymienić można także "Autoportret". Miłośnicy tego typu sztuki mogą pokusić się o udekorowanie swoich pomieszczeń reprodukcjami obrazów Malewicza. Malewicz obrazy doskonale pasować będą zwłaszcza do pomieszczeń urządzonych w stylu minimalistycznym i postindustrialnym.