inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy
BLACK SALE do -50% Oferta ważna do 30.11.2022 zobacz

Malewicz - obrazy i reprodukcje

Kategorie
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie Czerwony dom
od
55,12 zł
91,88 zł
-40%
Obraz na płótnie Dzieci
od
54,92 zł
91,60 zł
-40%
Obraz na płótnie Popiersie
od
55,00 zł
91,68 zł
-40%
Obraz na płótnie Foterzy podłóg
od
55,00 zł
91,68 zł
-40%
Obraz na płótnie Kobieta tnąca
od
54,92 zł
91,60 zł
-40%
Obraz na płótnie Autoportret
od
54,88 zł
91,48 zł
-40%
Obraz na płótnie Trzy postacie
od
55,36 zł
92,28 zł
-40%
Suprematyzm to nurt w sztuce zapoczątkowany przez rosyjskiego malarza polskiego pochodzenia - Kazimierza Malewicza. Jego abstrakcyjne obrazy z początków XX wieku miały na celu oderwać sztukę od rzeczywistości, poruszać i wzbudzać emocje odbiorców. Twórczość Malewicza stała się ikoną rosyjskiego modernizmu. Reprodukcje Kazimierz Malewicz od bimago to kolekcja obrazów na płótnie wśród których znajdziemy fascynujące dzieła, które idealnie dopasują się do wnętrz w stylu modernistycznym, retro, a także minimalistycznym!

Reprodukcje obrazów Malewicza

Kazimierz Malewicz był rosyjskim malarzem, który zrewolucjonizował myślenie o sztuce, miał wpływ na rozwój awangardy lat 20. XX wieku. Był twórcą nowego kierunku, jakim jest suprematyzm. Polega on na abstrakcyjnym odejściu od rzeczywistości poprzez całkowite odejście od form. Jest to próba dążenia do istoty dzieła. Malewicz odrzucił tradycyjne formy wyrazu na rzecz prostoty i minimalizmu. Kompozycja suprematyczna charakteryzuje się geometrycznymi, prostymi figurami takimi jak: koło, kwadrat czy prostokąt. Najbardziej znany obraz Malewicza to “Czarny kwadrat na białym tle”. Jest on syntezą podejścia artysty do materii, którą można zawrzeć w tych dwóch, uniwersalnych kolorach. Kolejne dzieło, o którym warto wspomnieć to obraz “Biały kwadrat na białym tle”. Przez krytyków sztuki jest ono określane, jako zakończenie eksperymentu Malewicza. To nowatorskie podejście do malarstwa było początkiem dla rozwoju minimalizmu.

Czytaj więcej Zwiń opis

Reprodukcje awangardowych obrazów Malewicza

Wybitne reprodukcje obrazów Kazimierza Malewicza to prawdziwa gratka dla miłośników sztuki współczesnej. Dzieł ojca awangardy dostępne w ofercie bimago zadowolą nawet najbardziej wymagającego kolekcjonera. Prace Malewicza, dzięki prostej i uniwersalnej formie będą pasowały do każdego pomieszczenia. Można je z powodzeniem zawiesić w kuchni, salonie, sypialni, gabinecie, a nawet w przedpokoju. Obrazy będą stanowiły oryginalny i inspirujący dodatek, szczególnie we wnętrzach urządzonych w stylu minimalistycznym czy postindustrialnym. Ograniczona kolorystyka dzieł sprawia, że będą komponowały się z zarówno jasnymi, jak i ciemnymi odcieniami ścian. Prac Malewicza nie należy jednak łączyć z tapetami, które mogłyby zdominować i odciągnąć uwagę. W celu wyeksponowania reprodukcji warto umieścić ją nad kanapą, stołem czy łóżkiem.