inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-35% na obrazy Oferta ważna do 22.02.2024 Koniec promocji za: : :

Reprodukcje obrazów Louis-Léopold Boilly

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Louis-Leopold Boilly był malarzem i litografem francuskim przełomu XVIII i XIX wieku. Jest on autorem portretów malowanych farbami olejnymi. Nieraz uwieczniał znane postacie – takie jak przywódca Rewolucji Francuskiej, Robespierre. W swojej twórczości malarz inspirował się również klasą mieszczańską. W bimago proponujemy reprodukcje Louis-Leopold Boilly, które z pewnością przypadną do gustu miłośnikom XVIII-wiecznego malarstwa. Obrazy na płótnie doskonale pasować będą do pomieszczeń urządzonych w stylu klasycznym i eklektycznych!

Reprodukcje na płótnie Louis-Léopold Boilly

Louis-Leopold Boilly już od najmłodszych lat przejawiał wybitny talent malarski. Na rozwój jego twórczości miał wpływ Dominique Doncre, który znany był z techniki trompe l'oeil, czyli malarstwa iluzjonistycznego. Kiedy Leopold Boilly przeprowadził się do Paryża jego kariera zaczęła nabierać tempa. Artysta rozwinął swój warsztat malując głównie portrety. Wśród kolekcji prac Louisa-Leopolda Boilly’ego znalazło się wiele znanych osobistości XVIII-wiecznej Francji. Malarz swoje portrety wykonywał farbami olejnymi, a większość z jego prac nie ma konkretnej daty powstania. Boilly zajmował się również litografią, na której głównie zarabiał. Był popularnym artystom, a jego dzieła budziły ogromne zainteresowanie pośród paryskiej klienteli. Twórczość Louisa Boilly’ego nie zawsze jednak cieszyła się uznaniem. Jeden z jego obrazów przedstawiający kobietę podczas toalety intymnej wywołał oburzenie wśród krytyków sztuki oraz członków paryskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zbyt duża śmiałość artysty nie przypadła do gustu, pomimo tego, że pod kątem technicznym obraz został wykonany fenomenalnie.

Czytaj więcej Zwiń opis

Reprodukcje obrazów Louis-Léopold Boilly na ścianę salonu

Reprodukcje obrazów Louisa-Leopolda Boilly’ego to prawdziwa gratka dla miłośników XVIII-wiecznego malarstwa francuskiego. Te niezwykle wytworne dzieła świetnie sprawdzą się w klasycznych, eklektycznych lub eleganckich wnętrzach. Piękne portrety autorstwa Boilly’ego można powiesić zarówno w salonie, sypialni, jak i w gabinecie. W celu wyeksponowania detali dzieła warto dodać osobne źródło światła, które przyciągnie uwagę gości, a także zachęci do dyskusji. Obrazy Boilly’ego najlepiej zestawić z gładkimi ścianami w kolorze śmietankowej bieli, błękitów czy ciemnej, butelkowej zieleni.