inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-35% na obrazy Oferta ważna do 22.02.2024

Reprodukcje obrazów Lovis Corinth

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Lovis Corinth to niemiecki malarz, rysownik i grafik, założyciel „Secesji Monachijskiej”. Uznawany jest on za jednego z najwybitniejszych przedstawicieli niemieckiego impresjonizmu. Obrazy na płótnie Corintha od bimago to głównie dzieła o tematyce religijnej i mitologicznej. Malarz tworzył także portrety i pejzaże. Sposobem na to, aby móc podziwiać tę unikatową sztukę we własnej przestrzeni domowej, są reprodukcje Lovis Corinth. Obrazy te dobrze wpiszą się w klimat wnętrz urządzonych w stylu minimalistycznym, postindustrialnym i skandynawskim!

Reprodukcje dzieł Lovis Corinth

Lovis Corinth był niemieckim malarzem, grafikiem oraz rysownikiem. Razem z Maxem Liebermannem, Ernestem Oppleream oraz Maxem Slevgotą jest zaliczany do najważniejszych przedstawicieli inprezjonizmu niemieckiego. Corinth w kolejnych latach inspirował się również ekspresjonizmem, dlatego w Niemczech jest uznawany za ojca tego kierunku. Obrazy malarza głównie oscylowały wokół tematyki religijnej, mitologicznej, pejzaży i portretów. W 1892 roku razem z przyjaciółmi założył grupę zwaną “Secesją Monachijską”. W Paryżu Corinth zyskał miano współczesnego Rubensa. Malarz do perfekcji opanował rysunek, dzięki czemu jego postacie były pełne ekspresji, która nie była dotąd spotykana. Artysta często eksperymentował i łączył różne techniki malarskie. Jego znakiem rozpoznawczym było nowatorskie podejście do klasycznych tematów malarskich, jakimi była przede wszystkim religia i mitologia.

Czytaj więcej Zwiń opis

Reprodukcje obrazów Lovis Corinth na ścianę

Reprodukcje obrazów Lovisa Corintha to świetna propozycja dla pasjonatów oryginalnych i rzadkich dodatków. Prace malarza idealnie sprawdzą się w nowoczesnym wnętrzu urządzonym w stylu skandynawskim, postindustrialnym czy minimalistycznym. Dzięki swojej ekspresji nadadzą przestrzeni dynamizmu oraz wyjątkowego charakteru. Tak stylowy dodatek nadaje się zarówno do mieszkania, jak i do lokalu użytkowego np. restauracji czy hotelu. Dzieło Corintha warto zawiesić na gładkiej ścianie, pomalowanej na jeden odcień. Obraz najlepiej będzie się prezentować nad kanapą, fotelem, czy stolikiem. Warto wyeksponować go montując dodatkowe źródło światła np. w postaci stylowego kinkietu, który oświetli obraz uwydatniając jego wszystkie walory. Reprodukcje niemieckiego artysty to także dobry pomysł na ciekawy prezent, szczególnie dla miłośnika impresjonizmu czy ekspresjonizmu.