inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-35% na obrazy Oferta ważna do 29.02.2024 Koniec promocji za: : :

Reprodukcje obrazów Luca Signorelli

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Luca Signorelli to włoski malarz epoki Quattrocenta. Tworzył obrazy na płótnie inspirowane wątkami religijnymi i mitologicznymi, a także akty. Zasłynął przede wszystkim z fresków w katedrze w Orvieto, przedstawiającymi sceny z Sądu Ostatecznego. Jego prace wyróżniają się jasną kolorystyką oraz dużą ilością światła i przestrzeni! Jeśli chcesz podziwiać sztukę włoskiego malarza na co dzień, możesz ozdobić swoje pomieszczenia reprodukcjami Signorellego od bimago! Obrazy na płótnie najlepiej sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w stylu klasycznym.

Reprodukcje na płótnie Luca Signorelli

Luca Signorelli urodził się w połowie XV wieku, zmarł w 1523 roku. Tworzył więc na początku włoskiego renesansu, czyli w tak zwanej epoce quattrocenta. Jego dzieła to głównie sceny biblijne i z życia świętych, a więc o tematyce religijnej. Malował też obrazy bazujące na mitologii. Bardzo często malował akty, nie tylko kobiece, ale także męskie. Nagie ciała bohaterów jego obrazów były zwykle piękne i bardzo atletyczne. Wygląd nagiego ciała wyraźnie fascynował go jako artystę, widać, że poświęcał mu w swoich pracach dużo uwagi. Znaczną część jego twórczości stanowiły freski. Zasłynął między innymi tymi stworzonymi w kaplicy San Brizio w Orvieto, gdzie podjął temat szatana, nieba, piekła i zmartwychwstania. Na jego obrazach występuje bardzo dużo postaci, co jest trudne kompozycyjnie.

Czytaj więcej Zwiń opis

Reprodukcje obrazów Luca Signorelli na ścianę

Na obrazach Luca Signorelliego królują kolory ludzkiego ciała, a także złoto, różne odcienie pomarańczowego, żółtego, czerwonego i błękitnego. Kolorystyka jest zwykle jasna, dużo tu światła i przestrzeni. Reprodukcje takich obrazów mogą pomóc powiększyć optycznie wnętrze. Ze względu na tematykę i nastrój obrazy Signorelliego najlepiej sprawdzą się we wnętrzach o klasycznej, eleganckiej aranżacji. Dobrze będą wyglądać w jednych pomieszczeniach, dobrze oświetlone światłem naturalnym lub odpowiednio dobranymi lampami. Lekkie firany w oknach, białe obrusy lub serwety, inne obrazy religijne, jasne meble, zielone rośliny doniczkowe dodadzą całej aranżacji lekkości i naturalności. Reprodukcje obrazów Luca Signorelliego są dostępne w ofercie sklepu internetowego bimago. Można wybrać jedną z wielu prac w formie wysokiej jakości wydruku na płótnie. Wybierając wydruk premium, można zmienić freski w prawdziwe olejne obrazy dzięki zastosowaniu techniki nanoszenia na obraz żelu, który nadaje płótnu fakturę malarską i efekt głębi.