inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-40% na obrazy Oferta ważna do 26.02.2024

Reprodukcje obrazów Lucas Cranach Starszy

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie Wenus
od
58,08 zł
96,84 zł
Lucas Cranach Starszy to niemiecki malarz i grafik epoki renesansu. Artysta często zmieniał swój styl malarski, balansując między późnym gotykiem, renesansem i manieryzmem. Malował portrety oraz obrazy na płótnie o tematyce religijnej. W bimago nie mogło zabraknąć reprodukcji Lucasa Cranacha Starszego, które mogą stać się stylowym uzupełnieniem eleganckiego salonu czy biura! Obrazy te będą dobrze komponować się z klasycznymi dodatkami – ciekawy efekt uzyskasz zestawiając je ze stylowymi świecznikami lub okazałymi żyrandolami.

Obraz Cranacha Starszego jako ozdoba salonu, jadalni

Oferta sklepu bimago wychodzi naprzeciw pasjonatom sztuki, oferując reprodukcje słynnych dzieł Lucasa Cranacha Starszego. Żyjący na przełomie XV i XVI wieku Niemiec, był nadwornym malarzem księcia Fryderyka Mądrego - ówczesnego saskiego elektora. Słynął w tamtym czasie wręcz z masowej produkcji obrazów dla tamtejszych elit. Zachowując przy tym wysoką jakość prac i nienaganny styl. Obrazy Lucasa Cranacha Starszego mogą bowiem nie tylko dostarczyć wielu wrażeń artystycznych, ale i ozdobić ściany naszego domu. Jego twórczość to propozycja dla tych, którzy lubią obcować z wielką sztuką, cenią sobie klasyczny wystrój i nie boją się dyskusji o malarstwie. A te na pewno wywołają reprodukcje obrazy Cranacha zawieszone nad stołem w jadalni lub w salonie, na przykład za kanapą. Z renesansową twórczością Cranacha oraz innymi obrazami znanych artystów szczególnie dobrze będą komponować się klasyczne dodatki: ciężka, złota rama, stylowe świeczniki czy okazały żyrandol. To nie jest czas na minimalizm!

czytaj więcej zwiń opis

Cranach Starszy obrazy na płótnie

Wraz z toczącym się życiem niemieckiego artysty zmieniała się nieco tematyka i charakter jego obrazów. Cranach Starszy do dziś uważany jest za naczelnego portrecistę tamtych czasów. Nie jest mu także obce malarstwo religijne i tematyka biblijna. Stąd można zaobserwować wizerunki Marii i świętych na jego obrazach. Te przeplatają się z wyraźną fascynacją mitologią niemieckiego mistrza oraz z kobiecymi aktami. W dorobku artysty jest także widoczna fascynacja naturą i krajobrazami. Do najsłynniejszych dzieł Lucasa Cranacha Starszego należą między innymi obrazy “Adam i Ewa”, “Śmierć Lukrecji”, “Święty Hieronim” czy na przykład “Odpoczynek w czasie ucieczki do Egiptu”.