inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 99 zł program lojalnościowy

-30% na obrazy Oferta ważna do 24.01.2022

Masaccio Obrazy

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie SS. Trinità
od
86,40 zł
123,48 zł
Obraz na płótnie SS.Trinità
od
86,00 zł
122,88 zł
Obraz na płótnie SS.Trinità
od
64,36 zł
92,00 zł
Obraz na płótnie The Tribute Money
od
108,00 zł
154,32 zł
Obraz na płótnie St. Christopher
od
86,36 zł
123,40 zł

Znane obrazy Masaccio

Masaccio, a właściwie Tommaso di Ser Giovanni di Simone, to włoski malarz epoki wczesnego Renesansu, czyli tzw. quattrocenta. W okresie tym silnie rozwijało się malarstwo freskowe, tablicowe oraz sztalugowe o tematyce religijnej i takie też dzieła tworzył właśnie Masaccio. Tym, co wyróżniało artystę była anatomiczna szczegółowość wizerunków nagiego ciała i doskonałe proporcje uwiecznianych na obrazach sylwetek. Chociaż do dzisiejszych czasów przetrwało niewiele dzieł tego znamienitego malarza to jednak wszystkie one zachwycają nawet największych koneserów sztuki.
Najbardziej znane dzieło autorstwa Masaccio to bez wątpienia „Święta Trójca” z kościoła Santa Maria Novella we Florencji, ale uznaniem cieszy się też między innymi „Wygnanie z raju”, „Madonna z Dzieciątkiem i aniołami” należąca do National Gallery w Londynie oraz „Ukrzyżowanie” z neapolitańskiego Museo di Capodimonte. W ofercie bimago znaleźć można natomiast niezwykle realistyczne reprodukcje obrazów Masaccio, w tym zachwycające trójwymiarową strukturą wydruki premium na płótnie.

Czytaj więcej Zwiń opis

Reprodukcje Masaccio na płótnie

Doskonałej jakości reprodukcje dzieł Masaccio z oferty bimago z pewnością zachwycą każdego miłośnika XV-wiecznej sztuki sakralnej, jednak nie pozostawią obojętnym również wielbicieli realistycznych, znakomitych pod względem anatomicznym ujęć postaci ludzkich. Tego typu dekoracje, wydrukowane na płótnie, będą fantastyczną ozdobą wnętrza i dodadzą mu klasy oraz szlachetności. Reprodukcje fresków i obrazów Masaccio szczególnie efektownie będą prezentowały się na dużej, jasnej ścianie, pozbawionej dodatkowych elementów ozdobnych, lecz subtelnie oświetlonej niewielkimi kinkietami. Dobrym pomysłem jest również zawieszenie obok siebie kilku obrazów włoskiego mistrza obok innych obrazów religijnych i stworzenie prywatnej, domowej galerii sztuki.