inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-40% na obrazy Oferta ważna do 26.02.2024 Koniec promocji za: : :

Reprodukcje obrazów Matthias Grünewald

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Mathis Gothard-Neithard to niemiecki malarz, architekt i inżynier przełomu XV i XVI wieku. Zasłynął ze znakomitych ołtarzy – najważniejszym jego dziełem był ołtarz w kościele w Isenheim. W swoich dziełach malarskich artysta rozwijał tradycje średniowieczne, nadając im bardziej ekspresjonistyczny charakter. Postacie na jego obrazach przepełnione są cierpieniem i bólem. Miłośnikom sztuki sakralnej proponujemy reprodukcje Mathisa Gothard-Neitharda! Niebanalne dodatki w postaci obrazu wpiszą się w klimat klasycznej sypialni czy eklektycznego salonu.

Reprodukcje na płótnie Matthias Grünewald

Matthias Grünewald, a właściwie Mathis Gothard-Neithard, był niemieckim malarzem, architektem i inżynierem, żyjącym na przełomie XV i XVI wieku. Tworzył dzieła religijne, w tym przede wszystkim znakomite ołtarze, z Ołtarz z Isenheim na czele, a także nieliczne obrazy i rysunki. Choć lata kariery artystycznej Matthiaas Grünewalda przypadają na okres renesansu to malarz nie do końca wpisywał się w styl charakterystyczny dla tego okresu. Jego dzieła przesycone są cierpieniem, w dosłowny sposób ukazują ból i mękę portretowanych postaci – zarówno tych współczesnych autorowi, jak i bohaterów biblijnych.
Dzieła Matthiasa Grünewalda trudno uświadczyć w muzeach, ponieważ większość z nich stanowią ołtarze, do dziś zdobiące wnętrza kościołów. Jeżeli jednak chcecie z bliska podziwiać znakomite dzieła jednego z najwybitniejszych malarzy niemieckiego renesansu to dobrym pomysłem jest wybór reprodukcji z oferty bimago. W naszym sklepie znajdziecie kopie obrazów Mathisa Grünewalda w formie doskonałej jakości wydruków na płótnie, w tym opcję premium, zachwycającą niezwykłą głębią i niesamowitą, trójwymiarową strukturą.

Czytaj więcej Zwiń opis

Obrazy Matthiasa Grünewalda na ścianę

Tematyka poruszana przez Matthiasa Grünewalda sprawia, że dzieła jego autorstwa szczególnie przypadną do gustu wielbicielom sztuki sakralnej i oni też najbardziej ucieszą się z takiej dekoracji na ścianie salonu czy gabinetu. Reprodukcje obrazów mistrza są jednak na tyle intrygujące i ponadczasowe, że mogą stać się również ciekawym akcentem w bardziej świeckim otoczeniu – klasycznej sypialni czy eklektycznym salonie. W tej ostatniej przestrzeni można nawet rozważyć stworzenie oryginalnej galerii, zawierającej w sobie dzieła o tematyce religijnej z różnych okresów, w tym właśnie miniatury obrazów Matthiasa Grünewalda.