inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 99 zł program lojalnościowy

-30% na obrazy Oferta ważna do 24.01.2022

Obrazy Matthias Grünewald

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Reprodukcje na płótnie Matthias Grünewald

Matthias Grünewald, a właściwie Mathis Gothard-Neithard, był niemieckim malarzem, architektem i inżynierem, żyjącym na przełomie XV i XVI wieku. Tworzył dzieła religijne, w tym przede wszystkim znakomite ołtarze, z Ołtarz z Isenheim na czele, a także nieliczne obrazy i rysunki. Choć lata kariery artystycznej Matthiaas Grünewalda przypadają na okres renesansu to malarz nie do końca wpisywał się w styl charakterystyczny dla tego okresu. Jego dzieła przesycone są cierpieniem, w dosłowny sposób ukazują ból i mękę portretowanych postaci – zarówno tych współczesnych autorowi, jak i bohaterów biblijnych.
Dzieła Matthiasa Grünewalda trudno uświadczyć w muzeach, ponieważ większość z nich stanowią ołtarze, do dziś zdobiące wnętrza kościołów. Jeżeli jednak chcecie z bliska podziwiać znakomite dzieła jednego z najwybitniejszych malarzy niemieckiego renesansu to dobrym pomysłem jest wybór reprodukcji z oferty bimago. W naszym sklepie znajdziecie kopie obrazów Mathisa Grünewalda w formie doskonałej jakości wydruków na płótnie, w tym opcję premium, zachwycającą niezwykłą głębią i niesamowitą, trójwymiarową strukturą.

Czytaj więcej Zwiń opis

Obrazy Matthiasa Grünewalda na ścianę

Tematyka poruszana przez Matthiasa Grünewalda sprawia, że dzieła jego autorstwa szczególnie przypadną do gustu wielbicielom sztuki sakralnej i oni też najbardziej ucieszą się z takiej dekoracji na ścianie salonu czy gabinetu. Reprodukcje obrazów mistrza są jednak na tyle intrygujące i ponadczasowe, że mogą stać się również ciekawym akcentem w bardziej świeckim otoczeniu – klasycznej sypialni czy eklektycznym salonie. W tej ostatniej przestrzeni można nawet rozważyć stworzenie oryginalnej galerii, zawierającej w sobie dzieła o tematyce religijnej z różnych okresów, w tym właśnie miniatury obrazów Matthiasa Grünewalda.