inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-35% na obrazy Oferta ważna do 29.02.2024

Reprodukcje Max Klinger

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie Ruhe
od
98,80 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie Meer
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Ort
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Tod
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Amor
od
98,80 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie Nacht
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Kind
od
62,92 zł
96,84 zł
  1. 1
  2. 2
Max Klinger to niemiecki malarz, rzeźbiarz i grafik. Znany również jako pianista. Tworząc inspirował się głównie sztuką antyczną oraz greckimi rzeźbami. Jego dzieła są zaliczane do symbolizmu. Reprodukcje Max Klinger od bimago to kolekcja obrazów na płótnie niemieckiego artysty, wśród której każdy znajdzie coś dla siebie! Wśród reprodukcji znajdziemy obrazy monochromatyczne, idealne do wystroju minimalistycznego, a także obrazy w stonowanych barwach, które dodadzą nutki tajemniczości we wnętrzach w stylu vintage czy prowansalskim.

Reprodukcje Max Klinger

Max Klinger to żyjący w Niemczech na przełomie XIX i XX wieku artysta zajmujący się malarstwem, rzeźbą i grafiką. Kształcił się u słynnego malarza, Karla Gussowa. Tworzył między innymi techniką akwaforty, a także przy pomocy pióra i tuszu. Inspiracji dla swoich dzieł szukał między innymi w sztuce antycznej. Szukał różnorodnych materiałów, z których mógł tworzyć swoje rzeźby. W galerii bimago można znaleźć reprodukcje najsłynniejszych dzieł artysty. Znajdują się tu nie tylko wysokiej jakości wydruki na płótnie obrazów i grafik, ale także fotografie rzeźb. Dzięki takiej różnorodności wśród reprodukcji dzieł Klingera znajdą coś dla siebie miłośnicy różnych dziedzin sztuk plastycznych, nie tylko tradycyjnego malarstwa.

Czytaj więcej Zwiń opis

Reprodukcje obrazów Max Klinger do salonu

Max Klinger tworzył w nurcie symbolizmu. Jego dzieła są więc pełne treści metafizycznych, emocji, abstrakcji. Barwy i kształty mają na nich swoje głębsze znaczenie. Klinger malował obrazy o tematyce religijnej, a także przedstawiał na nich życie codzienne, pejzaże, portrety, czasem martwą naturę. Sporo w jego dorobku czarno-białych grafik, jak i kolorowych, pełnych światła dzieł. Reprodukcje Klingera dopełniać wnętrza o bardzo różnym wystroju. Wśród prac artysty można znaleźć takie, które będą pasować do nowoczesnego, minimalistycznie zaaranżowanego salonu, jak i tradycyjnie urządzonej sypialni, pełnej ciepłych, subtelnych dodatków. Kilka czarno-białych grafik można ułożyć w ciekawe zestawienie i powiesić na ścianie w holu, tworząc oryginalną, domową galerię. Grafiki przeniesione na płótno będą wspaniale wyglądać na kolorowej ścianie, zwłaszcza gdy dobierzemy do nich staranne oświetlenie, na przykład w formie kinkietów.