inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-40% na obrazy Oferta ważna do 31.01.2023

Reprodukcje obrazów Master Bertram

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Cenisz sztukę gotycką? Nie przegap kolekcji reprodukcji obrazów Mistrza Bertrama – niemieckiego malarza i rzeźbiarza tworzącego w epoce średniowiecza. Znajdziesz w niej przede wszystkim prace o tematyce religijnej. Wyróżniają się one bardzo dużą precyzją i lirycznym nastrojem. Reprodukcje Mistrza Bertrama od bimago pasować będą przede wszystkim do pomieszczeń klasycznych, w których znajdują się już inne dodatki nawiązujące do dawnych epok! Intrygujące motywy z pewnością nadadzą wyjątkowy charakter gabinetowi lub przedpokoju.

Obrazy Master Bertam

Master Bertram był niemieckim międzynarodowym malarzem gotyckim, zajmującym się głównie sztuką religijną. Bertram urodził się w Minden. Jego najsłynniejszym zachowanym dziełem jest duży Ołtarz Grabowa (lub Ołtarz Petri) w Kunsthalle Hamburg, największy i najważniejszy północnoniemiecki obraz tego okresu. W Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie znajduje się 45-stopniowy ołtarz Apokalipsy, prawdopodobnie pochodzący z jego warsztatu. Mistrz Bertram zajmował się także rzeźbieniem, prawdopodobnie w drewnie, choć nie zachowało się zbyt wiele prac. Najwięcej z tego okresu twórczości artysty pochodzi drewnianych żyrandoli. Kolejna duża grupa rzeźb autorstwa Bertrama przedstawiająca świętego Krzysztofa znajduje się w kościele w Falsterbo w Szwecji. Jego styl jest mniej emocjonalny niż pozostałych twórców z tego okresu. Bertram przez jakiś czas prawie całkowicie zapomniany aż do końca XIX wieku, kiedy to, podobnie jak Mistrza Francke, odkryto ponownie w Hamburgu.

Czytaj więcej Zwiń opis

Master Bertam reprodukcje na płótnie

Reprodukcje prac mistrza Bertam to niecodzienna propozycja bimago dla miłośników niemieckiego gotyku. Tak wyjątkowe dzieła będą dobrze pasowały do wnętrza urządzonego w stylu klasycznym, gdzie znajdują się również inne dodatki z poprzednich epok. Z racji poruszanej przez artystę tematyki obrazy Mistrza Bertrama najlepiej będą prezentowały się w gabinecie lub w biurze. Klasyczna, uniwersalna kolorystyka dzieł pozwala na dobranie dowolnego odcienia farby. Reprodukcje można zarówno powiesić na białej lub szarej ścianie, jak i na takiej pomalowanej na ciemny kolor np. zielony lub burgundowy. W celu podkreślenia wszystkich walorów obrazu warto zastosować dodatkowe źródło światła skierowane tylko na pracę. Reprodukcje Bertam już teraz, dzięki rozbudowanej kolekcji bimago, mogą znaleźć się w Twoim domu.