inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-30% na obrazy Oferta ważna do 05.12.2023

Reprodukcje obrazów Odilon Redon

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Cenisz intrygującą sztukę, która oddaje emocje i obfituje w symbole? Jeśli tak, zobacz reprodukcje Odilona Redona – francuskiego malarza tworzącego w XIX i XX wieku. Artysta ten tworzył sztukę będącą syntezą snów i koszmarów, czerpiąc z własnej wyobraźni. Na jego mrocznych obrazami często pojawiały się tajemnicze postacie. Reprodukcje Odilona Redona od bimago pomogą w stworzeniu niezwykłej atmosfery w domu! Można zastosować je w aranżacjach skandynawskich: obrazy francuskiego artysty będą ciekawie kontrastowały z jasnymi wnętrzami.

Obrazy Redona

Malarz emocji - tak w skrócie można opisać Odilona Redona. Artysta urodził się w drugiej połowie XIX-wieku, ale mimo tego znacznie odbiegał od panującego archetypu twórcy-szaleńca o wybujałej wyobraźni, która znacznie wyprzedzała jego epokę. Koniec XIX-wieku był przełomowy dla francuskiej historii sztuki. Wtedy świat poznał takie jednostki jak Claude Monet, Paul Cezanne czy August Rodin. Te charyzmatyczne nazwiska przykuły uwagę całego artystycznego środowiska. Samotnik, marzyciel i indywidualista Redon nie pasował do tego nurtu, dzięki temu jego dorobek artystyczny jest tak wyjątkowy i niepowtarzalny. Obrazy Redona pełne są symbolizmu. W początkowym okresie twórczości malarz stosował ograniczoną paletę kolorystyczną, a dopiero później zaczął używać wielu barw. Artysta skupiał się na tym, by oddać duchową stronę sztuki tę nieuchwytną i fascynującą. Znacznie więcej czerpał ze swojej wyobraź niż z natury. Obrazy Redona to coś więcej niż zachwyt nad światem, to głęboka analiza przeżyć jednostki.

czytaj więcej zwiń opis

Kopie dzieł Odilona Redona

Wyjątkowa kolekcja dzieł Odilona Redona to jedna z propozycji od bimago. Obrazy tego wybitnego artysty z pewnością przypadną do gustu wielbicielom sztuki. Tematyka prac idealnie odnajdzie się w nowoczesnych przestrzeniach urządzonych w skandynawskim stylu. Jasne, przestronne wnętrza będą świetnie kontrastowały z barwnymi dziełami Redona. Tajemnicze stwory spoglądające z obrazów nadadzą wnętrzu lekko surrealistycznego klimatu. Warto do reprodukcji dobrać ramy, które nie posiadają zbyt wielu ozdób, są proste i jednokolorowe. Malarstwo Redona to także dobra propozycja na wyjątkowy prezent dla bliskich. Taki podarunek z pewnością ożywi wnętrze i sprawdzi się zarówno w salonie, kuchni, jak i w sypialni czy biurze.