inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

Reprodukcje obrazów Otto Mueller

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie Zakochana para
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Zwei Mädchen
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Selbstbildnis
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Nudes in Dunes
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Liebespaar
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Liebespaar
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Paar am Tisch
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Badende
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Pond with Bathers
od
106,40 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie Hockende Mädchen
od
106,40 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie Adam und Eva
od
67,76 zł
96,84 zł
Jasny, łagodny koloryt, mocny i wyrazisty kontur, uproszczona i zgeometryzowana forma – to cechy charakterystyczne obrazów na płótnie Otto Muellera. Ten niemiecki malarz-ekspresjonista, należący do znanej grupy Die Brücke, tworzył przede wszystkim akty na tle natury oraz prace przedstawiające sceny z życia społeczności romskiej. W kolekcji bimago nie mogło zabraknąć reprodukcji obrazów Otto Muellera, które mogą stać się oryginalną dekoracją pomieszczeń urządzonych w stylu minimalistycznym, eklektycznym oraz popularnym stylu skandynawskim.

Obrazy na płótnie Otto Mueller

Otto Mueller rozpoczął swoją karierę od studiów na Akademii Sztuk Pięknych w Dreźnie, później przez rok uczył się w pracowni Franza Stucka na Akademii w Monachium. W 1910 roku dołączył do znanej, niemieckiej grupy artystycznej Die Brücke zrzeszającej ekspresjonistów. Podczas służby wojskowej Mueller Otto zgromadził sporą kolekcję szkiców, które potem wykorzystał, tworząc kolejne obrazy. Warto wspomnieć o tym, że od 1919 roku artysta wykładał na Akademii Sztuki i Rzemiosła Artystycznego we Wrocławiu. Wyróżnikiem twórczości Muellera jest stonowana gama kolorystyczna z przewagą żółci, zieleni, brązów oraz ochry. Często malarz stosował mocny, wyrazisty kontur, którym budował kompozycję. Obrazy Otto Muellera mają uproszczoną, zgeometryzowaną formę. Najczęściej podejmowana tematyka przez artystę to akty na tle natury oraz sceny z życia społeczności romskiej. Mueller oprócz malarstwa zajmował się również tworzeniem grafik.

Czytaj więcej Zwiń opis

Reprodukcje dzieł Otto Mueller

Reprodukcje dzieł Otto Muellera to świetna propozycja do wnętrz urządzonych w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Prace artysty będą także dobrze wyglądać w postmodernistycznej oraz utrzymanej w skandynawskim klimacie przestrzeni. Mocno geometryczne formy oraz naturalna kolorystyka dodadzą wnętrzu ekspresji oraz pazura, dlatego dzieła warto zawiesić na ścianie pomalowanej na jednolity kolor w odcieniu np. bieli lub szarości. Tak oryginalny dodatek warto wyeksponować, wieszając nad kanapą, stołem czy biurkiem. Dobrym miejscem, gdzie można wykorzystać reprodukcję obrazu Muellera jest kuchnia, salon, biuro, przedpokój oraz sypialnia. Dzieła malarza będą dobrze wyglądały w nowoczesnej, gładkiej ramie, która nie będzie odciągać uwagi oraz malunku. Prace Muellera idealnie nadają się również na prezent, szczególnie dla osób, które lubią niemiecki ekspresjonizm oraz cenią sobie wyjątkowych, mało popularnych artystów.