inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-35% na obrazy Oferta ważna do 20.05.2024 Koniec promocji za: : :

Paul Cezanne - obrazy, dzieła sztuki i reprodukcje

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Kolor

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie Green Apples
od
98,80 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie Autoportret
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Bathers
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie The Poplars
od
98,80 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie Bibemus Quarry
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Still Life
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie The Bathers
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Bathsheba
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Dalie
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Autoportret
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie The Bathers
od
98,80 zł
152,00 zł
  1. 1
  2. 2
Francuski postimpresjonista Paul Cézanne był jednym z najbardziej wpływowych artystów w historii malarstwa. Jego prace i pomysły wpłynęły na estetyczny rozwój sztuki XX wieku i ruchów artystycznych, takich jak kubizm i fowizm! Cézanne urodził się w 1839 roku w Aix-en-Francji. Zdominowane przez ciemne kolory, wczesne obrazy Cézanne'a pozostawały pod wpływem takich artystów jak romantyk Eugène Delacroix i realista Gustave Courbet. Reprodukcje Paul Cezanne mogą stać się częścią Twoich wnętrz pod postacią reprodukcji na obrazach na płótnie.

Paul Cézanne obrazy na płótnie

Paul Cézanne to francuski malarz żyjący w XIX i na początku XX wieku. Jest uważany za jednego z najważniejszych malarzy epoki postimpresjonizmu. Jego twórczość, tak charakterystyczna i oryginalna, łamiąca schematy, stała się punktem wyjścia do nowego stylu w sztuce - kubizmu. Początkowo malował w nurcie impresjonistycznym, ale w pewnym momencie zaczął inaczej ukazywać przestrzeń i perspektywę. Przedmioty i ludzie na jego obrazach wydają się jakby chwiać. Kształty przyjmują wygląd form geometrycznych. Artysta odszedł w swojej twórczości od utartych zasad, chciał ukazać na obrazach głębię - zarówno w warstwie tego, co widać, jak i tej symbolicznej.


 

Obrazy Paula Cezanne jako reprodukcje

Tematyka dzieł, które stworzył Paul Cézanne jest bardzo szeroka. Do najchętniej malowanych przez niego obrazów należały pejzaże, które powstawały podczas pracy w plenerze. Tworzył także portrety, martwą naturę, sceny z życia. Jest autorem całej serii obrazów przedstawiającej kąpiących się mężczyzn i kobiety. Dość uniwersalna tematyka, a przy tym bardzo oryginalna stylistyka dzieł tego artysty, sprawia że ich reprodukcje cieszą się do dziś ogromnym zainteresowaniem miłośników sztuki. Obrazy Cezanne’a na płótnie, zawieszone na przykład w salonie, będą przyciągać wzrok i uczynią z nawet najskromniejszej aranżacji prawdziwie oryginalne wnętrze. Dobrym pomysłem może okazać się umieszczenie kilku obrazów Cézanne’a na jednej ścianie i stworzenie tym samym własnej galerii sztuki.

Kopie dzieł obrazów Cezanne

Oryginalne obrazy Paula Cézanne’a osiągają na aukcjach zawrotne ceny. Nie trzeba być jednak milionerem, by cieszyć wzrok tym niezwykłym malarstwem na ścianach własnego domu. Kopie wielu dzieł tego wybitnego malarza można znaleźć w sklepie internetowym bimago.
Nie trzeba być jednak milionerem, by cieszyć wzrok tym niezwykłym malarstwem na ścianach własnego domu. Wysokiej jakości kopie wielu dzieł Paula Cezanne  można znaleźć w sklepie internetowym bimago. Znaleźć tu można zarówno tradycyjne wydruki na płótnie, jak i wydruki w technice premium print o naturalnej fakturze obrazu malowanego pędzlem. Zapraszamy do kolekcji słynnych obrazów malarzy w galerii bimago.

Paul Cezanne

Paul Cezanne to francuski malarz związany z postimpresjonizmem. Urodził się w w roku 1839 w Aix-en-Provance. W wieku 10 lat zaczął uczęszczać do Szkoły Świętego Józefa. Następnym etapem jego edukacji była nauka w College Bourbon – tam poznał Emila Zolę i Baptistina Baila. W kolejnych latach Paul Cezanne podjął studia prawnicze w Aix-en-Provence. Zachęcony przez Emila Zolę, zdecydował się jednak porzucić ten kierunek i przeniósł się do Paryża, by doskonalić swoje zdolności artystyczne.
W twórczości Cezanne’a wyróżnia się 4 najważniejsze etapy. Pierwszym z nich jest okres ciemny, w którym malarz pozostawał pod wpływem impresjonistów, ale sięgał głównie po ciemne, ciężkie barwy. Następnym etapem jest okres impresjonistyczny, w którym Cezanne był pod silnym wpływem Pissarro. Kolejną fazę określa się jako okres dojrzały: malowane w tym czasie Paul Cezanne obrazy nawiązywały do impresjonizmu, ale charakteryzowały się jednocześnie geometryzacją kształtów. W ostatnim zaś okresie, nazwanym „schyłkowym:, będący w kiepskiej kondycji zdrowotnej malarz i psychicznej malarz podejmował tematykę związaną ze sprawami ostatecznymi. Powstałe w tym czasie Paul Cezanne dzieła zapowiadały nadejście nowego nurtu – kubizmu.

Cezanne martwa natura i inne obrazy malarza

Paul Cezanne tworzył dzieła o zróżnicowane tematyce. Wśród jego prac znaleźć można tworzone w plenerze pejzaże, a także sceny z życia codziennego. Na uwagę zasługuje także Cezanne martwa natura. Przykładem może być obraz „Martwa natura z jabłkami i pomarańczami” Najważniejszymi elementami tej kompozycji są owoce porozrzucane na stole zasłanym pofałdowaną, białą tkaniną.
Inne znane Paul Cezanne obrazy to: „Grający w karty”, „Chłopiec w czerwonej kamizelce”. Aby obcować z Paul Cezanne dziełami na co dzień, niekoniecznie trzeba odwiedzać muzea i galerie sztuki. Umożliwią to niebanalne reprodukcje obrazów francuskiego artysty. Cezanne malarstwo, z uwagi na uniwersalną tematykę i oryginalną stylistykę, z powodzeniem ozdobią pomieszczenia mieszkalne lub biurowe.