inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-30% na obrazy Oferta ważna do 07.12.2023

Rubens obrazy, malarstwo i reprodukcje

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie The Entombment
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Orszak Sylena
od
106,40 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie The Lion Hunt
od
106,40 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie The Kermesse
od
106,40 zł
152,00 zł
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
Peter Paul Rubens był flamandzkim malarzem z XVI i XVII wieku, uważanym za najbardziej wpływowego artystę epoki baroku. Rubens słynie ze sztuki sakralnej, pejzaży, portretów i obrazów historycznych. Obrazy o tematyce religijnej Rubensa są uznawane za jedne z najwspanialszych dzieł sztuki sakralnej, a jego „Rzeź niewiniątek” sprzedano za rekordową cenę 76 milionów dolarów w 2002 roku. Reprodukcje Rubensa z kolekcji bimago nie kosztują aż tyle, za to pozwolą Tobie i Twoim bliskim wprowadzić wielką sztukę do własnych wnętrz!

Peter Paul Rubens obrazy - reprodukcje najsłynniejszych obrazów

Peter Paul Rubens to flamandzki artysta, jeden z najbardziej cenionych barokowych malarzy. Tworzył dla najbardziej znanych osobistości swojej epoki - członków rodziny królewskiej, dostojników kościelnych, bogatych kupców. Obrazy Rubensa uświetniły dziesiątki kościołów w całej Europie. Rubens doskonale operował na swoich obrazach barwami i światłem. W swoich obrazach często podejmował tematykę mitologiczną i religijną.Jego twórczość jest na tyle charakterystyczna, że powstały nawet określenia: styl rubensowski czy rubensowskie kształty. Wiele reprodukcji najsłynniejszych obrazów Petera Paula Rubensa takich jak "Trzy gracje" czy "Ukrzyżowanie" jest dostępnych w ofercie galerii internetowej bimago.


 

Obraz Petera Paula Rubensa jako dekoracja do biura

Już za życia artysty posiadanie w swojej kolekcji jego dzieł było nie lada zaszczytem. Współcześnie ozdobienie malowidłami Rubensa ścian na przykład biura jest wyrazem dobrego smaku. Nic więc dziwnego, że malarstwo Rubensa często gości jako dekoracja w kancelariach adwokackich czy pokojach prezesów albo dyrektorów. Obraz Rubensa najlepiej będzie się prezentował w klasycznie zaaranżowanych wnętrzach. Ponieważ dzieła Rubensa charakteryzują się wyjątkowym bogactwem i intensywnością barw dobrze umieścić je na ścianie o stonowanym, ciepłym kolorze i wśród ciemnych mebli, najlepiej na wysoki połysk. Aby nieco ożywić wnętrze, można dodać nieco srebrnych lub złotych dodatków.

Peter Paul Rubens - kopie najsłynniejszych obrazów

Rubens przez całe swoje życie stworzył ponad 2000 obrazów. Wiele z nich jest do tej pory znanych i rozpoznawanych jako największe dzieła epoki baroku. W twórczości Rubensa można rozróżnić dwa nurty. Pierwszy to obrazy o tematyce religijnej, zdobiące wnętrza i ołtarze najsłynniejszych europejskich świątyń. Oprócz tego Rubens tworzył słynne akty przedstawiające tak zwane rubensowskie kształty barokowych kobiet.
W galerii bimago można znaleźć najbardziej znane obrazy Rubensa, Rafaela Santi, Claude Moneta i innych, wybitnych malarzy. Ozdobienie pokoju słynnymi dziełami z pewnością będzie sposobem na udaną aranżację wnętrza.

Trzy gracje Rubens i inne obrazy malarza

Peter Paul Rubens to flamandzki malarz, zaliczany do najwybitniejszych przedstawicieli baroku. Tworzył on obrazy o tematyce religijnej, mitologicznej, a także pejzaże i portrety. Rubens obrazy charakteryzują się dynamiką, bujnymi formami oraz zmysłowością. Do najbardziej znanych prac artysty należy z pewnością obraz Trzy gracje Rubens. Artysta uwiecznił na nim boginie kobiecego piękna, wdzięku i zmysłowej radości. Znaną pracą jest także Rubens Autoportret. Na tym obrazie Rubensa można dostrzec mężczyznę w ciemnobrązowej bluzce z kołnierzem, w kapeluszu z szerokim rondem. Na uwagę zasługuje także Rubens Sąd Parysa. Dzieło to nawiązuje do sceny mitologicznej, która zapoczątkowała wojnę trojańską. Rubens przedstawił na nim moment, w którym młodzieniec dokonuje wyboru najpiękniejszej bogini. Wszystkim miłośnikom twórczości flamandzkiego artysty polecamy Rubens obrazy w postaci reprodukcji, które pozwolą obcować na co dzień z niezwykłą sztuką. Obrazy Rubensa, przeznaczone w szczególności do pomieszczeń klasycznych, mogą upiększyć elegancki salon, wnętrze kancelarii adwokackiej czy gabinet dyrektora.

Peter Paul Rubens

Peter Paul Rubens urodził się w 1577 roku w Siegen, jako szóste z siedmiorga dzieci prawnika Jana Rubensa. Wykształcenie zdobywał między innymi w Antwerpii, w pracowniach Adama van Noorta, Tobiasa Verhaechta i Otto van Veena. W kolejnych latach Rubens wyjechał do Włoch: pełnił służbę na dworze książąt Gonzagów w Mantui, a następnie przebywał w Genui i Rzymie. W 1608 roku, po powrocie do ojczyzny, objął funkcję malarza nadwornego arcyksięcia Alberta i infantki Izabeli.
Rubens pozostawił po sobie ponad 2000 obrazów i 4000 rysunków. Wywarł duży wpływ na malarstwo angielskie i francuskie XVIII wieku. Jego działalność nie ograniczała się jednak tylko do malarstwa – Peter Paul Rubens był człowiekiem wszechstronnie uzdolnionym, który zajmował się także dyplomacją.