inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-40% na obrazy Oferta ważna do 26.02.2024

Reprodukcje obrazów Philippe de Champaigne

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Realizm, statyczna kompozycja i zastosowanie chłodnej gamy barw – to główne cechy malarstwa Philippe'a de Champaigne – francuskiego artysty epoki baroku. Malarz tworzył portrety, w których skupiał się na pogłębionej analizie psychologicznej, jednocześnie oddając wiernie fizjonomię postaci! Wśród jego dzieł znaleźć można także obrazy religijne. Wszystkim miłośnikom malarstwa barokowego proponujemy reprodukcje Philippe'a de Champaigne z bimago! Obrazy na płótnie warto zastosować w części reprezentacyjnej domu – w salonie, jadalni lub gabinecie.

Reprodukcje na płótnie Philippe de Champaigne

Philippe de Champaigne to wybitny przedstawiciel francuskiego baroku. Żyjący w XVII wieku Flamand ostatecznie postanowił opuścić swoją rodzinną Brukselę i zamieszkać w Paryżu, w którym to doczekał końca swoich dni. Jego dzieła są dziś znane na całym świecie. Przyczynił się do tego szereg zdarzeń. Malarz współpracował między innymi z Nicolasem Poussin, a także trudnił się malarstwem na królewskich dworach: Marii Medycejskiej, Ludwika XIII, a także kardynała Mazarina. Ponadto stworzył portrety chociażby kardynała Richelieu oraz Pascala. Warto także zwrócić uwagę na jego działalność naukową. Philippe de Champaigne był bowiem rektorem Królewskiej Akademii Malarstwa i Rzeźby.
Jako przedstawiciel baroku w swojej twórczości koncentrował się tematyce biblijnej, mitologii, a także na wspomnianym wcześniej malarstwie portretowym. Interesował go człowiek i to jego ze wszystkimi zaletami i przywarami stawiał na pierwszym miejscu. Nie stronił także od motywu śmierci. Jednym z jego najsłynniejszych dzieł jest “Vanitas”. Płótno przedstawiające czaszkę w towarzystwie martwej natury napawa grozą, smutkiem i nostalgią.

Czytaj więcej Zwiń opis

Reprodukcje obrazów Philippe de Champaigne na ścianę

Reprodukcje Philippe de Champaigne to doskonały dodatek do wystroju wnętrza, który szczególnie zachwyci miłośników sztuki. Ciemne, stonowane kolory, mroczne motywy, sakralna tematyka będą szczególnie dobrze wyglądać w części reprezentacyjnej domu czy mieszkania. Zawieszone w salonie, w gabinecie czy w przedpokoju sprawią, że zarówno mieszkańcy jak i goście poczują się jak w galerii sztuki. Warto zauważyć, że reprodukcje Philippe de Champaigne będą wyjątkowo korzystnie wyglądać na tle gładkich ścian oraz w towarzystwie nienachalnych dodatków. Tutaj najlepiej sprawdzi się minimalizm i klasyka.