inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-35% na obrazy Oferta ważna do 29.02.2024

Bruegel obrazy i reprodukcje

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie Wieża Babel
od
62,92 zł
96,84 zł
Pieter Bruegel to renesansowy malarz pochodzenia niderlandzkiego, znany z pejzaży inspirowanych codziennym życiem lokalnej ludności, poezją oraz motywami biblijnymi. Reprodukcje Bruegel charakteryzują się mnogością postaci i krajobrazów. Teraz dzięki kolekcji Bruegel obrazy i reprodukcje masz szanse stworzyć jedyną w swoim rodzaju domową galerie sztuki idealną do salonu, gabinetu i biura. Renesansowe malarstwo olejowe nada wyjątkowego klimatu w Twoim domu! Zapoznaj się z kolekcją obrazów Reprodukcje Pieter Bruegel i odmień swoje wnętrze!

Pieter Bruegel Starszy obrazy

Pieter Bruegel Starszy to szesnastowieczny niderlandzki malarz. Był ojcem Pietera Bruegla Młodszego zwanego Piekielnym i Jana Brueghla zwanego Aksamitnym. Obaj synowie odziedziczyli po ojcu talent i również zostali znanymi malarzami. Malował farbami olejnymi na desce. Nie był bardzo płodnym malarzem. Być może stworzył więcej dzieł, ale przypisuje mu się autorstwo 45 obrazów. Pieter Bruegel zyskał przydomek Chłopski, ponieważ główną tematykę jego obrazów stanowi życie chłopów, prostych ludzi. Stało się tak również dlatego, że styl malarstwa Bruegla był raczej mało skomplikowany, choć zadziwia drobiazgowością.


 

Reprodukcje dzieł obrazów Bruegla

Pieter Bruegel na wielu swoich dziełach przedstawiał obraz miasta i codziennego życia jego mieszkańców. Malował też pejzaże, ilustracje przysłów, sceny z życia czy z Biblii. Twórczość Bruegla sprawiła, że pejzaż uznano za osobny gatunek malarski. Jego dzieła są trafnym komentarzem do ludzkiej natury. Reprodukcje dzieł Bruegla spodobają się z pewnością miłośnikom pięknych widoków, ponieważ często uwieczniał on górskie krajobrazy. Takie obrazy będą doskonałą ozdobą salonu czy sypialni. Będzie można wówczas cieszyć wzrok ich niezwykłym kunsztem. Wiele dzieł tego artysty może wydawać się nietypowych, nieco przerysowanych. Zawieszenie ich na ścianie w pokoju dziennym czy sypialni sprawi, że aranżacja stanie się trochę awangardowa. Obrazy Bruegla pełne są ciepłych barw. Dużo na nich czerwieni, odcieni pomarańczowego, żółtego czy beżu. Będą wprowadzać więc do pomieszczenia dużo ciepła i nastrojowości. Jednym z najbardziej popularnych obrazów Bruegla jest Wieża Babel. Wiele reprodukcji największych dzieł Bruegela oraz kopie obrazów znanych malarzy można znaleźć w sklepie internetowym bimago.

Bruegel – biografia malarza

Pieter Bruegel to artysta niderlandzki, który często określany jest mianem malarza pospólstwa. Wynika to z faktu, że na płótnach uwieczniał przede wszystkim zwykłych ludzi, obserwował ich zachowania, starając się przy tym dostrzec każdą słabość. Bruegel malarz wykorzystywał brzydotę, a także groteskę. To m.in. dlatego jego obrazy są tak charakterystyczne. Można powiedzieć, że są to reportaże, z których wiele da się wyczytać. Obrazy Bruegela świetnie łączą sceny rodzajowe z krajobrazami. Są pełne moralizatorstwa, ironii i satyry. Malarz pochodził z rodziny, z której wywodzi się aż sześciu wybitnych artystów. Bruegel miał m.in. niezwykle utalentowanych synów. Wśród jego dzieł nie ma typowo religijnych scen. Za to niemal każdy obraz Pietera Bruegla zachęca do refleksji nad swoich życiem i zachowaniem.

Pejzaż z upadkiem Ikara i inne słynne dzieła Bruegela

Pejzaż z upadkiem Ikara w Twoim salonie lub gabinecie? Dlaczego nie! W bimago dajemy Ci możliwość udekorowania wnętrz z wykorzystaniem dzieł wybitnych artystów. Jeśli sprawdzisz naszą kolekcję, przekonasz się, jak wiele obrazów masz do wyboru. W kategorii Bruegel malarz umieściliśmy wszystkie najbardziej znane dzieła tego niderlandzkiego artysty. Przykładem jest wspomniany już Pejzaż z upadkiem Ikara. Oczywiście mamy też wiele innych propozycji. Należą do nich m.in. Triumf śmierci, Upadek zbuntowanych aniołów czy Chłopskie wesele. Wszystkie obrazy są dostępne w kilku rozmiarach, ponadto możemy przygotować je dla Ciebie jako wydruk na płótnie lub w jakości premium. Zastanów się tylko, które dzieło Cię interesuje – Pieter Bruegel Pejzaż z upadkiem Ikara czy zupełnie coś innego? Pamiętaj, że oferujemy także reprodukcje pozostałych słynnych malarzy. Ogranicza Cię tylko własna wyobraźnia – wykorzystaj nasze obrazy i udekoruj dom tak, jak chcesz.