inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-35% na obrazy Oferta ważna do 27.05.2024 Koniec promocji za: : :

Reprodukcje obrazów Pinturicchio

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Reprodukcje Pinturicchio czyli Bernardino di Betto to propozycja dla miłośników malarstwa renesansowego, którzy pragną obcować ze sztuką we własnym domu. Malarz ten zasłynął ze znakomitych fresków – między innymi tych wykonanych w Kaplicy Sykstyńskiej. Pinturicchio ma na swoim koncie także obrazy sztalugowe o tematyce religijnej i portrety. Jego prace były przepełnione liryzmem i wyróżniały się harmonijnym rysunkiem oraz bogatym kolorytem. Reprodukcje Pinturicchio w postaci obrazów na płótnie z pewnością dodadzą klasy wnętrzom.

Reprodukcje na płótnie Pinturicchio

Włoski malarz Pinturicchio, a właściwie Bernardino di Betto, należał do umbryjskiej szkoły malarstwa i zasłynął przede wszystkim jako autor wybitnych fresków, w tym malowideł zdobiących słynną Kaplicę Sykstyńską. Jego umiejętności szeroko ceniono właśnie w Rzymie, czego dowodem jest fakt, że Pinturicchio pracował na dworze kolejnych pięciu papieży. Do jego największych i najbardziej znanych dzieł zalicza się między innymi „Podróż Mojżesza”, „Chrzest Jezusa” czy „Madonnę z Dzieciątkiem i św. Janem Chrzcicielem”, która należy do zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie.
Dzieła Pinturicchia to przede wszystkim cenione za liryczność i subtelność freski, które podziwiać można we włoskich kościołach, a także obrazy o tematyce religijnej, prezentowane w doskonałych galeriach i muzeach na całym świecie. Sklep bimago oferuje natomiast doskonałej jakości reprodukcje dzieł mistrz Renesansu, dostępne w formie wydruku na płótnie lub wydruku premium. Każda z wersji zachwyca wiernym odwzorowaniem oryginału i intensywnością barw, jednak Premium Print dodatkowo wyróżnia się trójwymiarową, niezwykle realistyczną fakturą.

Czytaj więcej Zwiń opis

Reprodukcje obrazów Pinturicchio na ścianę

Reprodukcje dzieł autorstwa Pinturicchio to prawdziwa gratka dla miłośników sztuki i renesansowego malarstwa. Tego typu obrazy na ścianie biura czy salonu nie tylko będą fantastyczną dekoracją wnętrza, ale również dodadzą mu klasy i szlachetności. Szczególnie, gdy zostaną oprawione w ozdobną ramę w kolorze starego złota lub też zawisną nad eleganckim, bogato zdobionym kominkiem bądź komodą z egzotycznego drewna. Ciekawym pomysłem aranżacyjnym jest również wybór kilku reprodukcji dzieł malarza w mniejszych formatach i stworzenie z nich domowej galerii sztuki. Taka kolekcja z pewnością będzie doskonale prezentowała się na dużej ścianie, ozdobionej sztukaterią lub wykończonej elegancką, ciemną tapetą.