inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 99 zł program lojalnościowy

-30% na obrazy Ostatni dzień promocji Koniec promocji za: : :

Sandro Botticelli - obrazy i dzieła sztuki jako reprodukcje

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie Narodziny Wenus
od
90,64 zł
129,52 zł
Obraz na płótnie Narodziny Wenus
od
90,64 zł
129,52 zł
Obraz na płótnie Wiosna
od
64,44 zł
92,08 zł
Obraz na płótnie Wenus i Mars
od
135,36 zł
193,40 zł
Obraz na płótnie Wiosna
od
90,72 zł
129,60 zł
Obraz na płótnie Wiosna
od
64,92 zł
92,76 zł
Obraz na płótnie Saint Dominic
od
90,08 zł
128,72 zł
Obraz na płótnie Wiosna
od
64,44 zł
92,08 zł
Obraz na płótnie Divine Comedy
od
64,80 zł
92,56 zł
Obraz na płótnie Annunciation
od
90,24 zł
128,92 zł
Obraz na płótnie Dante
od
64,80 zł
92,56 zł
Obraz na płótnie Fortitudo
od
64,84 zł
92,68 zł
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
Botticelli to jeden z najznakomitszych włoskich malarzy wczesnego renesansu. W swoich dziełach uwieczniał przede wszystkim motywy z mitologii greckiej oraz sceny biblijne. Tworzył także portrety. Reprodukcje Sandro Botticelli charakteryzują się naturalną dekoracyjnością w przedstawianiu ruchu, a także chłodnym i czystym kolorytem oraz dużą precyzją. Jeśli pragniesz, aby sztuka Botticellego „zagościła” w Twoim domu, sięgnij po obrazy na płótnie Botticelli od bimago. Obrazy wielkiego artysty mogą stać się dekoracją klasycznego salonu, biura lub gabinetu.

Obrazy Botticellego na płótnie

Sandro Botticelli to przydomek, którym posługiwał się Alessandro di Mariano Filipepi. Był to jeden z najbardziej znanych w historii malarzy, żyjący i tworzący we Włoszech, w drugiej połowie XV i na początku XVI wieku , czyli w okresie odrodzenia. Na obrazach Sandro Botticellego nie znajdziemy wzorowo dopracowanych proporcji ludzkiego ciała czy głębi. Artysta nie posługiwał się światłocieniem. Wybranym przez niego środkiem wyrazu artystycznego był linearyzm. Botticelli płynnością i intensywnością linii oddawał to, co chciał przekazać w swoim obrazie. Nad realizm przekazu przekładał bowiem chęć zaprezentowania charakteru czy temperamentu postaci albo atmosfery malowanej sceny.
Botticelli posługiwał się intensywnymi, choć raczej jasnymi barwami. Kompozycja na jego obrazach była niezwykle precyzyjna. Głównymi motywami tworzonych przez Botticellego obrazów były wątki religijne, sceny biblijne i pochodzące z mitologii. Malował także portrety - możliwe, że niektóre z nich są autoportretami. Botticelli jest również autorem fresków w Kaplicy Sykstyńskiej, co najlepiej świadczy o randze tego artysty, w czasach, w których tworzył.

czytaj więcej zwiń opis

Obraz Botticellego jako reprodukcja

Reprodukcje obrazów Botticellego cieszą się od lat dużym zainteresowaniem miłośników sztuki. Wiele osób decyduje się powiesić je w swoich klasycznie urządzonych domach, nadając tym samym wnętrzom wytworności i klasy. Reprodukcje można zawiesić w salonie, gabinecie lub biurze.
Tak samo jak inne dzieła wielkich mistrzów malarstwa sprzed wieków, obrazy Botticellego najlepiej wyglądają jako dodatek do bardzo eleganckich aranżacji. Można wyeksponować je na białej lub pokrytej delikatnie połyskującą tapetą na ścianie, wśród szlachetnie wyglądających dodatków, z elementami w kolorze złota, srebra czy miedzi. Jedne z najbardziej znanych obrazów Botticellego to między innymi „Piekło Dantego”, „Inferno” czy „Narodziny Wenus”. Te i inne reprodukcje dzieł tego wielkiego malarza można znaleźć w internetowym sklepie bimago.