inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-40% na obrazy Oferta ważna do 26.02.2024

Reprodukcje obrazów Sofonisba Anguissola

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Sofonisba Anguissola to włoska malarka renesansowa. Jako kobieta od początku zmagała się z uprzedzeniami społeczeństwa, niemniej, mimo utrudnionych warunków rozwoju, osiągnęła tyle samo co malarze-mężczyźni. Koncentrowała się na portretach i autoportretach. Stworzyła nowy typ scen rodzajowych, w których postacie przedstawiane były w codziennej, domowej scenerii, bez zbędnych alegorii. Sposobem na to, aby obcować ze sztuką artystki na co dzień, są reprodukcje Sofonisba Anguissola od bimago! Obrazy najlepiej pasują do klasycznych wnętrz.

Obrazy Sofonisba Anguissola jako reprodukcje na płótnie

Sofonisba Anguissola to wybitna włoska artystka żyjąca i tworząca w okresie renesansu. Mimo że pochodziła z arystokratycznej rodziny o dużych tradycjach artystycznych, to właściwie od samego początku musiała zmagać się ze społecznymi uprzedzeniami. Ówczesne konwenanse zabraniały jej bowiem chociażby tworzenia aktów czy studiowania anatomii. Te były zarezerwowane przede wszystkim dla mężczyzn. Jednak wobec jej talentu nie można było przejść obojętnie. Docenił go jeden z najwybitniejszych twórców tamtego okresu - Michał Anioł. Włoszka pobierała także nauki w pracowni Bernardina Campi. Sofonisba w swojej twórczości postawiła na tworzenie wyjątkowych portretów i autoportretów. Te drugie miały za zadanie udowodnić, że Sofonisba Anguissola jest równa mężczyźnie. Przedstawiała siebie jako kobietę silną i niezależną. Przyjmuje się, że malarka stworzyła nowy typ scen rodzajowych, które przedstawiały namalowane postaci w typowo domowej, codziennej scenerii, w bardzo prosty i naturalny sposób, bez wprowadzania zbędnych alegorii. Do najsłynniejszych obrazów Sofonisby Anguissoli należą “Gra w szachy” czy też “Autoportret”.

Czytaj więcej Zwiń opis

Reprodukcje dzieł Sofonisba Anguissola

Obrazy Sofonisby Anguissoli można zobaczyć w licznych muzeach, między innymi w Poznaniu, Łańcucie czy w Warszawie. Ale reprodukcje jej obrazów mogą zawisnąć w Twoim salonie już teraz. Reprodukcje obrazów Sofonisby Anguissoli dostępne w sklepie bimago wyróżnia ponadprzeciętna jakość. Te będą świetnym uzupełnieniem wystroju wnętrza salonu lub sypialni. Duży spokój płynący z tych obrazów z pewnością będzie sprzyjał odpoczynkowi, ale i pracy wymagającej dużego skupienia. Reprodukcje włoskiej malarki będą prezentować się szczególnie dobrze w klasycznie urządzonych pomieszczeniach, w towarzystwie naturalnych surowców, tapet z marmurowym deseniem i bogato zdobionych dodatków.