inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-35% na obrazy Oferta ważna do 22.02.2024 Koniec promocji za: : :

Reprodukcje obrazów Thomas Gainsborough

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Thomas Gainsborough był angielskim malarzem specjalizującym się w portretach i pejzażach. Artysta ten należał do najbardziej wziętych malarzy dworskich. Jego obrazy na płótnie charakteryzowały się swobodną techniką malarską i bogatą paletą kolorów. Malarz, uwieczniając postacie, starał się oddać także ich psychikę. W bimago proponujemy kolekcję reprodukcji Thomasa Gainsborougha, które wniosą piękno sztuki do Twojej przestrzeni domowej czy biurowej! Obraz na płótnie będzie doskonałym wyborem dla pomieszczeń w stylu angielskim.

Obrazy Thomas Gainsborough

Thomas Gainsborough był wybitnie utalentowanym malarzem. Specjalizował się w portretach oraz w pejzażach. Kariera żyjącego w XVIII wieku Anglika nie zawsze była usłana różami. Artysta urodził się w domu tkacza. W Londynie kształcił się pod okiem Huberta Gravelota - Francuza specjalizującego się w malarstwie i rysownictwie. Następnie pieczę nad jego edukacją przejął Hubert Gravelot. Swoją karierę rozpoczął od tworzenia rozmaitych pejzaży. Gdy te nie przyniosły mu pożądanej popularności postanowił zmienić ścieżkę kariery i zajął się tworzeniem portretów. Te przyniosły mu upragnioną sławę i idące za nią pieniądze. Obrazy Thomasa Gainsborougha zyskały nawet uznanie dworu królewskiego, skąd płynęły do niego zamówienia. Do ukochanych pejzaży powrócił pod koniec swojego życia.

Czytaj więcej Zwiń opis

Reprodukcje Thomas Gainsborough do biura lub salonu

Angielski malarz w swoim życiu zawodowym połączył siły z Richardem Wilsonem, z którym wspólnie tworzyli brytyjską szkołę pejzażystów. W ofercie sklepu bimago znajdziecie wiele reprodukcji jego słynnych dzieł. Wysokiej jakości portrety, a także pejzaże to doskonały pomysł na prezent lub na urządzenie własnego wnętrza. Reprodukcje Thomasa Gainsborougha bardzo dobrze sprawdzą się we wnętrzach utrzymanych w angielskim stylu, czyli w takich, w których dominuje przepych i mnóstwo dekoracji. Reprodukcje Thomasa Gainsborougha będą świetnie wyglądać w otoczeniu bogato zdobionych tkanin, rodzinnych pamiątek czy też porcelany. Warto jednak umieścić je na tle gładkiej ściany, na przykład w białym kolorze. Można je powiesić na przykład w biurze lub w salonie. W ofercie sklepu bimago znajdziecie dzieła Anglika w różnych wersjach: jako wysokiej jakości wydruki typu Premium Print o trójwymiarowej powierzchni, a także klasyczne wydruki na płótnie.