inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-35% na obrazy Darmowa dostawa

Utagawa Hiroshige - obrazy i reprodukcje na płótnie

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Utagawa Hiroshige, czyli Andō Hiroshige, uznawany jest za jednego z najsłynniejszych malarzy japońskich, grafików i twórców ukiyo-e. Większość swoich prac wykonał techniką drzeworytu. W początkowym okresie twórczości malował głównie portrety, zaś później skoncentrował się na pejzażach. Miłośnikom niebanalnej sztuki japońskiej proponujemy reprodukcje Utagawa Hiroshige od bimago, które wniosą harmonię do wnętrz! Obrazy na płótnie można stosować w stylu minimalistycznym, skandynawskim, loftowym, a nawet postindustrialnym.

Utagawa Hiroshige - reprodukcje na płótnie

Hiroshige Andō zwany Utagawa Hiroshige jest jednym z najbardziej znanym japońskich malarzy, grafików oraz twórców ukiyo-e działających w XIX wieku. Pomimo tego, iż Hiroshige Utagawa nie pochodził z rodziny artystycznej, w 1811 roku rozpoczął naukę w pracowni Toyohiro Utagawy. Stąd właśnie wziął się jego przydomek, którego używał zamiast nazwiska. Większość prac Hiroshige tworzył w technice drzeworytu. Na samym początku zaczął od portretów, które przedstawiały znanych aktorów. Później jednak skupił się na pejzażach, dzięki którym stał się sławny. W jego dorobku znajduje się wiele kompozycji składających się z kwiatów, ptaków oraz widoku na drogi i miasta. Najsłynniejsze prace Utagawy Hiroshige to seria “Sto znanych miejsc w Edo” oraz “Pięćdziesiąt trzy stacje na gościńcu Tōkaidō”. Artysta zmarł w czasie epidemii cholery, ale jego dzieła od wieków inspirują kolejnych twórców, takich jak: Udo Kallera, Vincenta van Gogha, Jamesa McNeilla Whistlera, Paula Cézanne'a, Henri de Toulouse-Lautreca, Paula Gauguina.

Czytaj więcej Zwiń opis

Obrazy Utagawa Hiroshige na ścianę

Reprodukcje prac Utagawy Hiroshige sprawdzą się świetnie w nowoczesnych wnętrzach urządzonych w stylu minimalistycznym, skandynawskim, loftowym, a nawet postindustrialnym. Bogato zdobione drzeworyty idealnie pasują zarówno do mieszkania, jak i lokalu komercyjnego. Można je zawiesić w kuchni, sypialni, gabinecie oraz przedpokoju. Pełne harmonii pejzaże wprowadzą spokój oraz japoński klimat w pomieszczeniu. Tak uniwersalne prace warto powiesić nad niskimi meblami, takimi jak: kanapa, łóżko, fotel lub biurko. Dzieła Hiroshige Utagawy stanowią także dobry pomysł na oryginalny prezent dla miłośnika kultury wschodu. Ogromną wielbicielką twórczości artysty była Wisława Szymborska, która poświęciła mu nawet wiersz z tomu “Ludzie na moście”.