inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-35% na obrazy Oferta ważna do 22.02.2024

Reprodukcje obrazów Wilhelm Leibl

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Wilhelm Leibl to wybitny malarz niemiecki, specjalizujący się w portretach i scenach rodzajowych. Tworzył on w nurcie realizmu. Jego prace obfitowały co prawda w detale i delikatne nawiązania do impresjonizmu, jednakże ich podstawą było realistyczne i czysto fizyczne ujęcie ludzkich postaci. Aby móc podziwiać dzieła artysty na co dzień, bez konieczności odwiedzania muzeów i galerii sztuki, możesz udekorować swoje pomieszczenia reprodukcjami Wilhelma Leibla od bimago! Stylowe obrazy na płótnie będą pasować do najróżniejszych aranżacji wnętrz.

Reprodukcje na płótnie Wilhelm Leibl

Niemiecki malarz realistyczny i portrecista Wilhelm Leibl urodził się w Kolonii i tam też rozpoczął swoją karierę artystyczną. Następnie kształcił się w Monachium, gdzie – po krótkim pobycie w Paryżu – osiadł na stałe i miał swoje atelier. Twórczość Wilhelma Leibla obfitowała w bogate detale i delikatne nawiązania do impresjonizmu, jednak jej podstawą było realistyczne i czysto fizyczne uchwycenie ludzkich postaci. Takie podejście do tematu i imponująca liczba wykonanych portretów zapewniła Leiblowi miano jednego z najwybitniejszych realistów i portrecistów w historii.
Wilhelm Leibl zaliczany jest do grona największych artystów, tworzących w nurcie realistycznym, a jego dzieła podziwiać można w największych muzeach i galeriach sztuki, z monachijską Nową Pinakoteką na czele. Do najbardziej znanych obrazów mistrza należą „Mina Gedon”, „Trzy kobiety w kościele”, „Dziewczyna przy oknie” czy też „Burmistrz Klein”. Jeżeli chodzi o reprodukcje dzieł Leibla to bimago oferuje ich niezwykle bogatą gamę, dzięki czemu każdy miłośnik twórczości artysty bez trudu znajdzie coś dla siebie.

Czytaj więcej Zwiń opis

Reprodukcje obrazów Wilhelm Leibl do salonu lub biura

Płótna pędzla Wilhelma Leibla to przede wszystkim portrety, a także realistyczne sceny rodzajowe, dlatego też idealnie nadają się one do niemal wszystkich domowych i biurowych wnętrz. Ich reprodukcje szczególnie dobrze będą się jednak prezentowały w pomieszczeniach, urządzonych w stylu klasycznym, wśród luksusowych mebli, stonowanych dodatków i jasnych kolorów. Dobrym pomysłem jest zawieszenie portretu autorstwa Leibla nad kamiennym kominkiem, miękkim wezgłowiem łóżka, naprzeciwko lustra w ozdobnej ramie lub też na ścianie za masywnym, drewnianym biurkiem w gabinecie prezesa czy w kancelarii prawnej. Dzięki temu przestrzeń zyska na szlachetności, a całość będzie prezentowała się niezwykle stylowo i elegancko.