inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-35% na obrazy Oferta ważna do 20.05.2024

Winslow Homer - obrazy i reprodukcje

Kategorie
Sortuj

Sortuj według

Winslow Homer był amerykańskim malarzem, grafikiem i ilustratorem II połowy XIX wieku. Jego twórczość jest bardzo różnorodna: początkowo artysta poruszał tematy związane z dzieciństwem i uwieczniał ludzi wykonujących codzienne prace, zaś w późniejszym okresie zaczął malować pejzaże, najczęściej o tematyce morskiej. W bimago znajdziesz reprodukcje Winslowa Homera, dzięki którym sztuka artysty może "zagościć" w Twoich pomieszczeniach. Obrazy na płótnie można zastosować w klasycznych i w minimalistycznych wnętrzach!

Obrazy Winslow Homer

Winslow Homer urodził się w 1836 w Bostonie. Jego matka była nieprofesjonalnym malarzem i to dzięki niej sam zaczął malować. Nigdy jednak nie uczęszczał do żadnej szkoły artystycznej. Sprawiło to, że malarstwo Homera opiera się na jego talencie i wiedzy teoretycznej, którą zdobywał sam. Artysta odwiedził Europę skąd czerpał różnorodną tematykę oraz inspirował się popularnymi wówczas stylami malarskimi. Winslow Homer był człowiekiem wszechstronnym. Zajmował się grafiką był nawet korespondentem-ilustratorem wojennym. Ciągłe zmiany i podróże wywarły piętno na jego pracach. Homer świetnie posługiwał się farbami olejnymi, a jego obrazy świetnie wpisują się w nurt realistyczny. Podczas pobytu w Paryżu Winslow Homer zachwycił się impresjonistami takimi jak: Claude Monet, Auguste Renoir oraz Eduard Manet. Ulubionym tematem malarskim Homera było morze.

Czytaj więcej Zwiń opis

Reprodukcje Winslow Homer na ścianę biura lub salonu

Reprodukcje Winslowa Homera stanowią ciekawy dodatek do wnętrz urządzonych w stylu klasyczny, minimalistycznym oraz eleganckim i prowansalskim. Uniwersalna tematyka obrazów będzie pasowała zarówno do biura lub salony, jak i do sypialni. Jasna, delikatna kolorystyka prac najlepiej zaprezentuje się na gładkiej ścianie pomalowanej na biało lub pastelowo. Lekkie sceny rodzajowe Homera dodadzą wnętrzu świeżości oraz przywrócą wspomnienia letnich, morskich wakacji. Teraz nie musisz iść do muzeum by podziwiać prace jednego z najwybitniejszych artystów XIX wieku. Płótna warto oprawić w klasyczne, eleganckie ramy, które nadadzą mu wytworności. Tak wyjątkowy dodatek do wystroju warto oświetlić dodatkowym źródłem światła, które podkreśli wszystkie detale. Obrazy Homera to także świetna propozycja na prezent dla miłośnika sztuki.