tysiące produktów
wysoka jakość
łatwy montaż
program lojalnościowy
-30% na wybrane produkty Oferta ważna do 25.10.2021 Zobacz
styl rustykalny
Styl rustykalny

Istotą takiej aranżacji są masywne, drewniane meble z mnóstwem półek, obszerna ława, na której można usiąść, a także strop złożony z belek. Wszystkie sprzęty są jak najbardziej zbliżone do natury, jeśli chodzi o kolor czy charakterystyczną dla drewna strukturę z ogromną ilością słojów i sęków. Paleta barw czerpiąca ze stonowanych kolorów ziemi, a także ekologiczne materiały, takie jak len czy bawełna, pozwalają na uzyskanie wnętrza, które działa na jego mieszkańców kojąco i daje im poczucie bezpieczeństwa.

Okiem dekoratora

Rustykalne akcenty z pewnością zrobią wrażenie podczas wizyt znajomych i rodziny. Świece tym razem umieść w słoikach i butelkach po winie, a serwety ze sztućcami przewiąż jutowym sznurkiem. Bogato zdobione obrusy i błyszczące ozdoby idą do lamusa- postaw na len i bawełnę!

Karolina Lasota ekspert bimago.pl

W kuchni możesz pokusić się o pozostawienie produktów spożywczych i akcesoriów kuchennych (koniecznie glinianych i miedzianych!) na widoku, co podkreśli sielską i rodzinną aurę.

W aranżacji rustykalnej istotne jest wrażenie powrotu do korzeni, życia blisko natury i daleko od miasta, dlatego z wnętrz pozbywamy się wszelkich sztucznych tworzyw, a zdobycze cywilizacyjne staramy się zamaskować.

Zobacz inne style