inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-35% na obrazy Darmowa dostawa

Reprodukcje Théodore Rousseau

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Théodore Rousseau to francuski malarz tworzący w XIX wieku. Skupiał się głównie na pejzażach, które malował w plenerze. Starał się zerwać z panującym wówczas akademizmem ograniczającym swobodę twórczą. Do najbardziej znanych dzieł malarza należą takie prace jak: Telegraf z Montmartre i Dolina Tiffange. W bimago nie mogło zabraknąć reprodukcji Théodore Rousseau, które z pewnością przypadną do gustu miłośnikom pejzaży! Obrazy na płótnie mogą stać się dekoracją wnętrz urządzonych w stylu klasycznym, angielskim, hampton lub glamour!

Reprodukcje dzieł Théodore Rousseau

Théodore Rousseau urodził się w Paryżu w 1812 roku, a zmarł w 1867 roku w Barbizon. Malarz jest przedstawicielem oraz inicjatorem grupy barbizończyków. Wbrew panującym zasadom Rousseau starał się zerwać z akademizmem, który bardzo ograniczał swobodę twórczą. Dziś obrazy Theodora Rousseau uznawane są za początek impresjonizmu. Jako jeden z pierwszych opuścił ściany pracowni i zaczął malować przyrodę w plenerze. Artysta stworzył koncepcję pejzażu intymnego, który opierał się na osobistym zachwycie malarza lasem Fontainebleau. Jego krajobrazy były malowane w bardzo prosty i naturalny sposób. Największą uwagę Rousseau przywiązywał do kolorów, które stanowiły dla niego najmocniejszy środek wyrazu. Wokół artysty zaczęła się zbierać coraz większa grupa malarzy i szkoła z Barbizon miała wśród członków takie wspaniałe osobistości jak: Narcisse Díaz de la Peña, Jules Dupré, Constant Troyon, Charles-François Daubigny, Jean-François Millet i Charles Jacque.

Czytaj więcej Zwiń opis

Reprodukcje obrazów Théodore Rousseau na ścianę

Twórczość Théodore Rousseau wyróżnia przede wszystkim autentyczność. Malarz uwieczniał to co obserwował w czasie rzeczywistym i z niezwykłą dokładnością był w stanie odtworzyć każdy szczegół. Z racji tego, że obrazy Rousseau są bogate w soczyste odcienie zieleni, błękitów oraz żółci będą one idealnie pasowały do salonu, kuchni czy sypialni. Uniwersalna oraz ponadczasowa tematyka sprawdzi się we wnętrzach urządzonych w stylu klasycznym, Hampton lub glamour. Dobrym sposobem na podkreślenie wszystkich walorów dzieła będzie zastosowanie dodatkowego źródła światła np. w postaci kinkietu. Reprodukcje prac Rousseau najlepiej będą się prezentowały nad niskimi meblami, takimi jak: kanapa, stół lub biurko.